Remonty w Łodzi

Kolejne kamienice przy Legionów odzyskują blask. Metamorfozy dobiegają końca

2023-09-22 14:28

Zbliża się finał odnowy kolejnych kamienic przy ulicy Legionów. Już w październiku skończą się prace pod numerami 37A i 44. W tej chwili trwają tam ostatnie czynności wykończeniowe i porządkowe. Zdjęcia robią wrażenie!

Remont kamienicy przy Legionów 37A

Kamienica Jakuba Windmana przy ul. Legionów 37A jest jednym z największych budynków w okolicy. Nic dziwnego, że zdecydowano o jej modernizacji. Wzrok przyciągają bogate zdobienia elewacji, które zostały właśnie odrestaurowane.

"W części frontowej powstały dwa lokale przeznaczone na restaurację i usługi oraz sześć biur. W dwóch oficynach powstało łącznie 27 mieszkań. Przewidziano również cztery pracownie artystyczne w starej powozowni" – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Dzięki rewitalizacji na podwórku powstaną wygodny podjazd z kostki kamiennej, miejsca parkingowe i chodniki przy elewacjach budynku. Całości dopełnią trawniki, zielone pnącza i niskie drzewa.

Remont kamienicy przy Legionów 44

Prace wykończeniowe trwają również w kamienicy przy ul. Legionów 44, które przygotowują do odbiorów. Robotników regulujących okna zobaczymy w budynku frontowym i na klatce schodowej. Po remoncie pod tym adresem przewidziano m.in. mieszkania i lokale handlowo-usługowe, placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci i młodzieży w wieku 10–18 lat, świetlicę środowiskową z dodatkowymi funkcjami terapeutycznymi.

W podwórku powstanie zieleniec z ławeczkami połączonymi pergolą, w głębi znajdzie się plac zabaw z piaskownicą, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Pomiędzy budynkiem frontowym a kotłownią przewidziano dwa miejsca postojowe. Teren zostanie odpowiednio oświetlony. Południową granicę zamknie nowe, murowane ogrodzenie.

Polska ODWRACA SIĘ od Ukrainy? Szymczycha:Jesteśmy solidarni wobec Ukrainy wtedy kiedy nam to odpowiada

Remont Śmigłego-Rydza. Nadchodzi otwarcie pierwszej jezdni

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE