Krakowska

i

Autor: Łódź.pl

Łódzkie drogi

Remont ulicy Krakowskiej wkracza w kolejny etap. Zmiany dla kierowców i pasażerów MPK

2023-09-22 10:22

Już w najbliższy weekend wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicy Krakowskiej. Wszystko ze względu na kolejny etap prac remontowych. Na co muszą naszykować się kierowcy i pasażerowie MPK? O szczegółach poniżej.

Wielki remont Krakowskiej w Łodzi

Prace przy jednej z najważniejszych dróg łączących Złotno i Teofilów ze Zdrowiem rozpoczęły się w marcu 2023 roku. Po zakończeniu remontu na odcinku od ul. Siewnej do Barskiej pojawi się nowa nawierzchnia, proste chodniki oraz droga dla rowerów. Przewidziano również budowę ronda. Przebudowana zostanie również infrastruktura podziemna – wodociąg, odwodnienie i kanalizacja deszczowa. Wzdłuż jezdni posadzona zostanie nowa zieleń, a istniejąca poddana będzie pielęgnacji.

Finał inwestycji zaplanowany na koniec 2023 roku.  

Remont Krakowskiej wchodzi w nowy etap. Zmiany dla kierowców i pasażerów MPK

Prace wchodzą w kolejny etap. Teraz drogowców zobaczymy przy budowie kanału deszczowego w rejonie ul. Biegunowej  i przy układaniu kruszywa na odcinku od ul. Barskiej do ul. Biegunowej. W najbliższych dniach wykonawca planuje także układanie asfaltu na tym samym odcinku oraz wokół ronda. Ponadto robotnicy będą kontynuowali budowę kanału technologicznego oraz montaż oświetlenia.

W związku z planowanymi pracami w nocy z 22 na 23 września zamknięty zostanie wschodni wlot w ul. Biegunową, przejedziemy natomiast przez skrzyżowanie ulic Siewnej i Krakowskiej.

Zmiana organizacji ruchu spowoduje także zmiany w trasach autobusów MPK Łódź. Inaczej pojadą linie: 72A, 72B, 83, N3A i N3B.

  • linie 72A/B:

z pętli Janów do skrzyżowania Srebrzyńska – Solec bez zmian, następnie ulicami Wieczność, Siewną, Złotno i dalej stałą trasą. Z pętli Huta Jagodnica do skrzyżowania Krakowska – Biegunowa bez zmian, następnie ulicami Krakowską, Siewną, Wieczność, Srebrzyńską i dalej obecną trasą.

  • linia 83:

z pętli pl. Mikulskiego do Solec – Borowa bez zmian, następnie ulicami Solec, Borowa, Siewna, Złotno i dalej obecną trasą. Z pętli cm. Szczecińska do skrzyżowania Krakowska - Biegunowa bez zmian, następnie ulicami Krakowską, Siewną, Wieczność, Solec i dalej obecną trasą.

  • linie N3A/B:

z pętli ICZMP do skrzyżowania Srebrzyńska – Solec bez zmian, następnie ulicami Wieczność, Siewną, Złotno i dalej stałą trasą. Z pętli cm. Szczecińska do skrzyżowania Krakowska – Biegunowa bez zmian, następnie ulicami Krakowską, Siewną, Wieczność, Srebrzyńską i dalej obecną trasą.

Bartłomiej Sienkiewicz: Policja jest skażona genem autorytaryzmu

Powrót wielkiej atrakcji! Na rynku Manufaktury już stoi ManuEye. Kiedy wejdą tam pierwsi zwiedzający?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE