Kolejna wichura w Łódzkiem?! Wiatr do 80 km/h. Jest nowe ostrzeżenie IMiGW

2022-04-04 8:20
Wichura
Autor: Anna Gołata Warmińsko-mazurscy leśnicy liczą straty po wichurach w regionie. Zdj. ilustracyjne.

Uwaga! Może być niebezpiecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem, który ma wystąpić na terenie całego w województwa łódzkiego w poniedziałek od popołudnia do końca dnia.

Dyżurny synoptyk IMiGW prognozuje wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy wszystkich powiatów województwa łódzkiego i obowiązywać będzie w poniedziałek od godziny 15 do godziny 1 we wtorek.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek na południowym wschodzie i południu Polski zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze duże, wzrastające do całkowitego i opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu, miejscami – głównie na Wybrzeżu - mogące dać opad nawet do 10 litrów wody na metr kwadratowy w ciągu 12 godzin.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 5 stopni Celsjusza na wschodzie, 7 stopni w centrum, do 10 na południowym zachodzie.

Łódka - rzeka płynąca pod Manufakturą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE