Kolejna porażka ŁKS-u. Niepewna przyszłość klubu

Autor: lkslodz.pl

2023-10-07 15:04

Dalej trwają problemy ŁKS-u. Łodzianie przegrali kolejny mecz ligowy. Porażka z Radomiakiem utrudniła sytuację w tabeli, w której ŁKS zajmuje ostatnie miejsce. Niepewna jest również przyszłość trenera Rycerzy Wiosny - Kazimierza Moskala.

Obydwa zespoły przystąpiły do meczu w nie najlepszych nastrojach. ŁKS po porażce 0:2 z Cracovią, a Radomiak po klęsce 0:3 z Rakowem Częstochowa. Ponadto w minionym tygodniu pojawiło się sporo spekulacji, że trener radomskiego zespołu Constantin Galca może pożegnać się z posadą. Rumun w publicznych wypowiedziach krytykował politykę kadrową klubu.

Gospodarze rozpoczęli mecz w bojowych nastrojach i już w pierwszej akcji debiutujący w ekstraklasie Dawid Arndt musiał wykazać się odważną interwencją po wrzutce Dawida Abramowicza.

W 20. minucie było już 1:0 dla Radomaka. Po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego Pedro Henrique strzałem głową posłał piłkę w górny róg.

Chwilę później napastnik gospodarzy był bliski podwyższenia wyniku, ale piłka po jego strzale przeleciała tuż obok słupka.

Radomiak jeszcze przed przerwą zdobył drugą bramkę. Jan Grzesik dośrodkował z prawej strony, piłka odbiła się od Marcina Flisa i wpadła do siatki.

W drugiej połowie gospodarze wciąż kontrolowali grę. W 57. minucie kolejnym groźnym strzałem głową popisał się Pedro Henrique, lecz tym razem Arndt nie dał się pokonać.

Łodzianie, po strzale Kamila Dankowskiego przez moment cieszyli się z kontaktowego gola, ale nie został on uznany z powodu spalonego.

Za to odpowiedź gospodarzy była konkretna. Luis Machado precyzyjnie dośrodkował, a Edi Semedo głową skierował piłkę do bramki.

Losy spotkania zostały przesądzone.

W 80. minucie goście mogli zdobyć honorową bramkę, lecz strzał Michał Mokrzyckiego był minimalnie niecelny.