Atak zimy w Polsce 2023

i

Autor: Unsplash Atak zimy w Polsce 2023

Pogoda

Kiedy w Łodzi spadnie śnieg? Są pierwsze prognozy!

2023-11-20 16:11

W ostatnim czasie pogoda z dnia na dzień pogarsza się. Doświadczamy mało słońca, często pada i jest pochmurno. Czy to oznacza, że już wkrótce musimy przygotować się również na opady śniegu? Kiedy pierwszy śnieg spadnie w Łodzi?

Zima 2023/2024 w Polsce. Kiedy spadnie pierwszy śnieg?

Jednym z najważniejszych pytań, które pojawia się kiedy myślimy o zimie, jest "kiedy spadnie śnieg?". Nic dziwnego, piękny, biały puch uwielbiają najmłodsi, ale i ci starsi, którzy nie mogą dłużej patrzeć na szare ulice. I przede wszystkim - to jeden z symboli świąt, którego jednak w ostatnich latach rzadko doświadczamy.

Kiedy w Polsce spadnie śnieg? Ten pierwszy mogli już poczuć mieszkańcy gór, jednak nie trwało to zbyt długo, bo ze względu na temperatury, śnieg już zniknął. Jednak, zdaniem meteorologów, pierwszy śnieg pojawi się już w całej  Polsce w drugiej połowie listopada.

Zima 2023/2024. Kiedy w Łodzi będzie padać śnieg?

Mieszkańcy Łodzi zastanawiają się natomiast, kiedy dokładnie w naszym rejonie pojawi się pierwszy śnieg. Mamy i dobrą i złą informację. Pierwsze opady śniegu powinniśmy odczuć już w najbliższy weekend. Według prognoz pogody, w sobotę, 18 listopada. Jednak ze względu na dodatnie temperatury, nie nacieszymy się nim długo. 

Natomiast, meteorolodzy zapowiadają, że tegoroczne święta mogą być w końcu śnieżne! W wigilię i Boże Narodzenie możemy spodziewać się kilku stopni poniżej zera, ale i opadów śniegu. Kolejne dni wyglądać mają podobnie, a więc jest szansa, że śnieg pozostanie z nami na dłużej.

"Wielu chorych przed diagnozą podejrzewano o depresję i lenistwo". Asia choruje na miastenię

Akcja zima w Łodzi. Miasto jest gotowe na śnieg

Łódź jest gotowa na zimę. Wszystkie służby zostały już postawione w stan gotowości i całą dobę sprawdzają warunki na łódzkich drogach. Do wyjazdów przygotowany jest sprzęt, który będzie odśnieżał ulice.

Podczas jednego wyjazdu wszystkie pojazdy są w stanie odśnieżyć ponad 3000 km dróg. Od momentu wydania dyspozycji przez miejskie służby, firmy mają 40 minut na rozpoczęcie pracy. Wyznaczoną trasę muszą pokonać w maksymalnie cztery godziny. Dodatkowo, miasto wskazało 86 wyjątkowo niebezpiecznych lokalizacji, narażonych na gołoledź. To m.in. wiadukty i estakady. Na te miejsca służby zwrócą szczególną uwagę.

Za utrzymanie dróg w okresie zimowym odpowiedzialnych jest 18 firm, które dysponują 108 pługosolarkami.

Najmniejsze wsie w Łódzkiem. Mieszka tu zaledwie garstka osób

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE