Kibice Widzewa wspierają swój klub. To może być rekordowa kwota

2022-12-09 13:38
Kibice dla Widzewa. To może być rekordowa kwota
Autor: widzew.com

Wsparcie kibiców Widzewa nie ogranicza się jedynie do tłumnego przychodzenia na stadion. Również poza trybunami starają się pomagać. Właśnie w tym celu zorganizowano Wielką Orkiestrę Widzewskiej Pomocy.

Gdy w 2013 roku, Widzew Łódź był w gorszej kondycji, zdecydowano się zorganizować Wielką Orkiestrę Widzewskiej Pomocy. Jej pierwotnym celem było ratowanie klubu przed upadkiem. Jednak kibice nadal biorą w niej czynny udział, zbierając co rok coraz większe kwoty. Inicjatorem tej akcji jest Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Widzew”.

Jak podaje Łódzki Sport, WOWP wspiera również klubową młodzież, dzięki czemu w 2017 roku została sponsorem strategicznym Akademii Widzewa. Natomiast w tym roku wspiera juniorów jako Sponsor Generalny.

Kwoty, którymi kibice wspierają klub wcale nie są małe. W 2020 roku nie udało się przekroczyć granicy 200 tys. zł z wpłat, ale powiodło się już w 2021. Wiele wskazuje na to, że w tym roku padnie rekordowa suma jaką miłośnicy wspomogą swój klub.

Dron antysmogowy lata nad Łodzią
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE