Karetki dla obwodów partnerskich województwa łódzkiego w Ukrainie!

2022-05-18 17:55

Trzy w pełni wyposażone karetki trafią do obwodów winnickiego, czerniowieckiego i wołyńskiego. Ambulanse w standardzie polskich zespołów ratownictwa medycznego są darem od województwa łódzkiego dla mieszkańców i żołnierzy walczących z rosyjskim najeźdźcą.

Wsparcie medyczne dla obwodów partnerskich to wspólna inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Już dziś wyrusza w drogę pierwsza karetka. Blisko granicy zostanie przekazana kierowcom ukraińskim i poprzez korytarz humanitarny przejedzie na stronę ukraińską. Ambulans zostanie przekazany Regionalnemu Centrum Ratownictwa w Winnicy.

Karetki są wyposażone w nowoczesny sprzęt, defibrylatory, respiratory, pulsoksymetry oraz sprzęt przystosowany do tamowania krwotoków, czyli wszystko to co jest potrzebne do ratowania życia i zdrowia. Jesteśmy przekonani, że przekazanie tych ambulansów, w których są też materiały opatrunkowe, koce i środki ochrony osobistej to znacząca pomoc dla walczącej Ukrainy - mówi rzecznik WSRM w Łodzi Adam Stępka.

Wszystkie karetki są załadowane darami aż po dachy. Samochody zostały sprawdzone i poddane serwisowi przez mechaników Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE