Już w czwartek na rynku Manufaktury odbędzie się piknik niepodległościowy!

2021-11-08 14:53
Piknik Niepodległościowy
Autor: Manufaktura

Będzie można złożyć Kałasznikowa czy przyjrzeć się sokołom wędrownym. To i wiele innych atrakcji czeka łodzian już w najbliższy czwartek!

Grupy rekonstrukcyjne, spotkania z weteranami czy wojskowa grochówka!To wszystko czeka nas na czwartkowym Pikniku Niepodległościowym w Manufakturze.

- Opowiemy o sokole wędrownym, przygotowaliśmy też konkursy — mówi sokolnik Piotr Piotrowski.

- Pokażemy repliki broni — dodaje Marcin Sadowski ze strzelnicy Green Beret.

- W Dzień Niepodległości pokażemy wyposażenie jednostek specjalnych — mówi Janusz Urbańczyk ze Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych.

- W czwartek na Radogoszczu zaprosimy łodzian do wspólnej gry- mówi Jacek Wawrzynkiewicz dyrektor Muzeum Tradycji Niepodległościowych.

Około godz. 14 na rynek Manufaktury wjedzie uroczyście sam marszałek Piłsudski, powitany na scenie przez władze miasta. Naczelnik zaintonuje Hymn Polski, a na scenie pojawią się poczty sztandarowe łódzkich organizacji.

Piknik Niepodległościowy w Manufakturze rozpocznie się o 11:11 w czwartek. Wszystkie szczegóły dostępne są na wydarzeniu na facebooku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE