Miejskie półkolonie w Łodzi. Zapisy ruszają już 17 czerwca! Jakie atrakcje dla dzieci?

2021-06-15 11:29
półkolonie
Autor: mat. UML

Miejskie półkolonie startują już pod koniec miesiąca. Już od 17 czerwca prowadzone będą zapisy. Przygotowano ponad 2700 miejsc w 40. placówkach edukacyjnych na terenie Łodzi. Kto może wziąć udział w półkoloniach i jakie atrakcje czekają na uczestników? O tym przeczytać będziesz mógł w naszym artykule.

Dzieciaki, które spędzają lato w mieście wcale nie muszą się nudzić! Od końca czerwca ruszają w Łodzi miejskie półkolonie. Już wkrótce można zapisać na nie swoje dziecko.

Zajęcia będą zorganizowane dla najmłodszych uczniów z klas I - IV, nie ma rejonizacji, a to oznacza, że można się zapisać do dowolnej placówki.

Miejskie półkolonie w Łodzi. Jakie atrakcje?

Dzieci będą na zajęciach od poniedziałku do piątku, w godz. 7:00 – 17:00, wszystkie atrakcje są bezpłatne, rodzice płacą jedynie za obiad – 15 zł dziennie. Turnusy są 1- lub 2-tygodniowe, to rodzice decydują, na jak długo zapisać dziecko.

Półkolonie organizowane są w reżimie sanitarnym, ale w programie są wyjścia poza szkołę: do kina, teatru, na pływalnię, ZOO – pod warunkiem jednak, że w miejscach tych przestrzegane są wytyczne sanitarne związane z COVID 19.

Dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej, w tym także poszkodowanych w wyniku pandemii są kolonie w Grotnikach. Wyjedzie na nie ogółem 192 uczniów.  

Raport z anteny 14.06, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE