koncert

i

Autor: unsplash.com

Great September. Nowy festiwal w Łodzi już we wrześniu!

2022-02-22 14:53

Great September to inicjatywa, która łączyć będzie występy gwiazd z koncertami artystów czekających na odkrycie. Ma to być miejsce spotkań branży muzycznej i szansa dla zespołów z całego kraju, by trafić do szerokiej publiczności. Start już 15 września!

Jaka jest idea festiwalu? - Dynamiczny rozwój polskiej sceny muzycznej został zakłócony przez pandemię i związane z nią obostrzenia - piszą organizatorzy. - To jednak nie zabiło talentu, nie powstrzymało kreatywności, ale utrudniło dotarcie nowym artystom do ich potencjalnych odbiorców. Great September wychodzi temu naprzeciw, wypełniając lukę po poznańskim Spring Break. W Łodzi powstanie stacja przesiadkowa pomiędzy garażem czy piwnicą, w których rodzi się muzyka, a scenami takich festiwali jak katowicki OFF.

Dlaczego to akurat Łódź wybrana została na gospodarza festiwalu?

- Koncerty odbywać się będą w łódzkich klubach muzycznych, wtopionych w unikalną architekturę miasta - dowiadujemy się . Bo nie przypadkiem gospodarzem Great September jest właśnie Łódź – miasto w sercu Polski, rozwijające się dynamicznie, o burzliwej historii i ogromnym potencjale. Jego postindustrialny charakter połączony z niepokornym, kreatywnym duchem, każą dziś myśleć o Łodzi jako o miejscu o charakterze zbliżonym do nowojorskiego Williamsburga, Shoreditch w Londynie czy berlińskiego Prenzlauerbergu. Tu oddycha się historią i zarazem tworzy nową. Chcemy być nie tylko tego świadkami, ale i aktywnymi uczestnikami.

Inicjatywa o pełnej nazwie Great September Showcase Festival & Conference łączyć będzie występy gwiazd z koncertami artystów, którzy czekają na odkrycie (i jako gwiazdy tu wrócą, za kilka lat…). Rozmowy kuluarowe i nieformalne spotkania towarzyszyć będą oficjalnej części konferencyjnej, z dyskusjami panelowymi i warsztatami poświęconymi najważniejszym wyzwaniom gwałtownie zmieniającej się branży muzycznej. Great September Showcase Festival & Conference Data: 15-17 wrześniaOrganizatorzy: Fundacja Independent oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń.Partnerzy: MAKiS, EC1

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Protest rolników w Łódzkiem