Giełda płyt winylowych w Łodzi

i

Autor: pixabay.com

Muzyka

Giełda winyli w Manufakturze. Takiej okazji miłośnicy muzyki nie mogą przegapić

2023-03-31 14:29

Giełda płyt winylowych w Łodzi odbędzie się w pierwszy kwietniowy weekend w Manufakturze. Miłośnicy wszystkich gatunków muzyki będą mogli wybierać spośród kilkudziesięciu tysięcy tytułów. Nie zabraknie też płyt CD, DVD, BR oraz kaset magnetofonowych. Giełda winyli w Manufakturze potrwa od soboty do niedzieli (1-2 kwietnia).

Lubicie muzykę puszczaną z płyt winylowych? Koniecznie musicie odwiedzić w weekend łódzką Manufakturę. W sobotę i niedzielę (1 i 2 kwietnia) w Łodzi odbędzie się giełda płyt winylowych. Przez cały weekend na miłośników muzyki w Manufakturze czekać będą tysiące winyli. Nie zabraknie również płyt CD, DVD, BR oraz cieszących się coraz większą popularnością kaset magnetofonowych.

Organizatorzy zapewniają, że będzie można wybierać spośród 30 tys. tytułów. Coś dla siebie znajdą zarówno fani metalu, jak i miłośnicy muzyki klasycznej. Zawiedzeni nie powinny być też fani rocka, popu, elektroniki, jazzu, punku, techno czy hip-hopu. Podczas giełdy nie powinno zabraknąć również albumów z muzyką filmową. Wystawcy zapowiadają tysiące różnorodnych tytułów, w tym premier, unikatów, wznowień, first pressów, wielopłytowych boxów i kolekcjonerskich białych kruków.

„Wydarzenie jest organizowane z myślą o koneserach, ale też osobach, które dopiero zaczynają przygodę z winylami. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie” – zapewniają organizatorzy.

Giełda winyli w Manufakturze odbędzie się w sobotę (1 kwietnia) i niedzielę (2 kwietnia) w godz. 10-22 na parterze przy wejściu głównym do galerii handlowej.

Płyty winylowe z roku na rok sprzedają się coraz lepiej. Wielu koneserów uważa, że format muzyki zapisanej na winylowym krążku zapewnia cieplejszy, bardziej autentyczny dźwięk w porównaniu z zapisem cyfrowym. Nie bez znaczenia jest też powracająca moda na ich kolekcjonowanie. W ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy od 35 lat sprzedano więcej winyli niż płyt CD.

Jesienna Giełda Winyli w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE