Franz Ferdinand wystąpi na 600. urodzinach Łodzi! To kolejny headliner po Tomie Odellu

i

Autor: UMŁ

Urodziny Łodzi

Franz Ferdinand wystąpi na 600. urodzinach Łodzi! To kolejny headliner po Tomie Odellu

2023-03-24 13:07

Franz Ferdinand, światowej klasy gwiazda indie rocka, to kolejny po Tomie Odellu headliner Łódź Summer Festival, organizowanego w ramach 600. Urodzin Łodzi.

Franz Ferdinand wystąpi na 600. urodzinach Łodzi!

Franz Ferdinand wystąpi w piątek, 28 lipca, i będzie pierwszym headlinerem Łódź Summer Festival. Jak zapewnia Urząd Miasta Łodzi, to będzie jedyny koncert grupy w 2023 r. w Polsce i jedyny w całości bezpłatny.

Łódź Summer Festival potrwa w sumie trzy dni (28-30 lipca) i obejmie kilka scen. Główna scena i miasteczko festiwalowe staną w dniach przy al. Kościuszki przy skrzyżowaniu z ul. Radwańską. Oprócz zespołu Franz Ferdinand, zagra na niej drugi headliner imprezy – Tom Odell – oraz najpopularniejsi obecnie polscy artyści. Wśród ogłoszonych już gwiazd są m.in. Pidżama Porno, Pezet, Young Igi, Otsochodzi, OKI i Bedoes 2115. 

Dwie kolejne sceny pojawią się w Manufakturze i Monopolis. Publiczność usłyszy tam największe hity Kayah, Margaret, Dawida Kwiatkowskiego, Kultu, Strachów na Lachy, Ignacego, Błażeja Króla i zespołu LemON. Do ogłoszenia wciąż pozostaje czwarta scena i kolejni artyści.

– Zapraszamy do wspólnego świętowania. Przygotowaliśmy atrakcje dla fanów najróżniejszych gatunków muzycznych, nie zabraknie rocka, hip-hopu ani hitów muzyki popularnej. To nie koniec niespodzianek, jeszcze w marcu ogłosimy kolejnych artystów i kolejną scenę, która stanie w centrum miasta – mówi Piotr Kurzawa, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń, głównego organizatora urodzinowych koncertów.

Franz Ferdinand to szkocki zespół uformowany w Glasgow w 2002 r. Formacja była wielokrotnie nominowana do nagrody Grammy, dwukrotnie otrzymali nagrodę Brit Awards dla najlepszego brytyjskiego zespołu. 

Współpracowali z najważniejszymi przedstawicielami sceny muzycznej na świecie. LCD Soundsystem, Debbie Harry, Jane Birkin to tylko niektóre nazwiska z długiej listy ich muzycznych kolaboracji. 

W 2022 r. wydali singiel „This Fire”, który otworzył netflixową produkcję, polsko-japoński serial „Cyberpunk: Edgerunners”.

Polonez dla Łodzi. Zatańczyli maturzyści i pozostali mieszkańcy miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE