Dzień Bezpiecznego Internetu w Łodzi

2020-02-11 18:13 K Baryga
Spektakl Trolololo
Autor: K Baryga

Jak chronić swoje dane, hasła, co zrobić gdy ktoś obraża nas w sieci? Urząd Marszałkowski z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizował prelekcje dla młodzieży z łódzkich szkół.

Mowa nienawiści, hejt i trolling stają się coraz bardziej powszechne. Każdy chce wyrazić swoje zdanie i nie liczy się z tym co czuje druga osoba. Niestety, słowa bardzo często ranią bardziej niż czyny. Hejt jest obecny w naszym życiu od zawsze. Chodząc do szkoły można było znaleźć kozła ofiarnego, który był krytykowany przez większość rówieśników, co mocno odbiło się na jego przyszłości. Odkąd pojawił się internet każdy czuje się bezkarny, pisze co uważa i nie zwraca uwagi na to, jak może się czuć druga osoba.  Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie z łódzkich szkół wysłuchali prelekcji i brali udział w debacie.

- Cały czas obserwujemy jak ktoś kogoś obraża, chcemy reagować, ale na wiele rzeczy nie mamy wpływu. Jeśli ktoś nas obraża powinniśmy to zgłosić osobie starszej, która może nam pomóc. Dzisiaj dowiedziałam się, że to co wstawię do internetu już na zawsze w nim zostanie, to trochę przerażające. Nie warto wchodzić w nieznane linki - mówią uczniowie łódzkich szkół.

Z badań statystycznych NASK wynika, że już siedmiolatki zaczynają samodzielnie korzystać z internetu i zaglądać na niebezpieczne strony. ​ ​