Drogi w Łodzi. Raport. Uwaga kierowcy! Dziś musicie SZCZEGÓLNIE NA TO UWAŻAĆ! [ZDJĘCIA]

2021-02-04 11:50
Drogi w Łodzi 4.02.2021
Autor: Michał Meksa

Czy drogi w Łodzi są przejezdne? Jaka jest sytuacja i co prognozują meteorolodzy? Sprawdźcie, na co szczególnie dziś uważać!

Drogi w Łodzi - raport 4.02.2021

Czwartkowy poranek przyniósł opady deszczu i szybko roztapiającego się śniegu. Nie jest to wielki problem dla kierujących, jednak uwaga! W ciągu dnia, drastycznie się zmieniają!

Jak bowiem mówią prognozy, wkrótce ta mokra nawierzchnia dróg i chodników może zacząć zamarzać! Wszystko przez to, że Polska dostaje się pod strumień zimnego powietrza z północy. W ciągu dnia, temperatura powietrza spadnie do ok. 0°C, natomiast temperatura gruntu do około -1°C.

To oznacza jedno: będzie ślisko!

Jak reagują służby miejskie?

98 pługosolarek wyjechało na łódzkie ulice ok godz. 10:30 i cały czas pracują - czytamy w komunikacie UMŁ. - Posypywanie dróg będzie zapobiegać zamarzaniu nawierzchni bo temperatura powietrza spadała poniżej zera. Zdjęcia z dzisiejszego posypywania al. Politechniki w załącznikach.

Kierowcy muszą szczególnie uważać na śliską nawierzchnię. Dotyczy to również pieszych. Taka sytuacja wystąpi na terenie całego powiatu.

W ciągu kolejnych dni, niska temperatura będzie się utrzymywać.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE