Pieniądze

i

Autor: fot.pixabay.com

Dodatek węglowy 2022. Ruszyły wypłaty. Ilu łodzian otrzymało już pieniądze?

2022-11-30 15:47

Ministerstwa Klimatu i Środowiska przekazało Urzędowi Wojewódzkiemu w Łodzi pieniądze przeznaczone na wypłaty dodatku węglowego w środę 21 września. Jak informował samorząd, pieniądze muszą zostać zaksięgowane, a następnei zostaną rozdysponowane. Na konta mieszkańców miały trafić w poniedziałek 29 września. Ile osób faktycznie otrzymało już wypłaty?

Samorządy otrzymały pierwsze pieniądze 

Urzędy Wojewódzkie przekazały samorządom pieniądze na wypłaty dodatku węglowego. Urząd Wojewódzki w Łodzi otrzymał z Ministerstwa Klimatu i Środowiska wsparcie w wysokości 616,2 mln złotych. Z tej kwoty przekazał samej Łodzi 41,8 mln złotych. Kwota ta miała spokojnie wystarczyć na wypłaty wszystkich wniosków, które zostały pozytywnie rozpatrzone. 

Dodatek węglowy 2022. Ile osób otrzymało już wsparcie?

Centrum Świadczeń Socjalnych w piątek 23 września dokonało pierwszych przelewów dodatku węglowego dla łodzian. Oznacza to, że pieniądze powinny się pojawić na kontach mieszkańców w poniedziałek 26 września. Ile osób otrzymało już wsparcie?

Jak poinformowało nas Biuro Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta, według stanu na poniedziałek 26 września, pozytywnie zostało rozpatrzone 12932 wnioski, a wypłacono 36 132 000 zł dla 12044 gospodarstw domowych. 

Dodatek węglowy 2022. Ile wynosi i dla kogo?

Dodatek węglowy jest jednorazową formą wsparcia finansowego w wysokości 3 tysięcy złotych. Przeznaczone jest dla gospodarstw, w których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, które zasilane jest węglem kamiennym, brykietem lub peletem.

Wnioski o wsparcie finansowe można jeszcze składać do końca listopada 2022 roku.

Ulica Legionów przestanie straszyć. Drogowcy już wkrótce rozpoczną prace

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE