Stal Mielec - ŁKS Łódź 1:0. Mało goli, dużo emocji. Łodzianie z kolejną porażką

Autor: Stal Mielec - ŁKS Łódź 1:0. Mało goli, dużo emocji. Łodzianie z kolejną porażką

2024-02-28 7:00

W dniu 28-02-2024 odbył się mecz pomiędzy Stalą Mielec a ŁKS-em Łódź w ramach 17 kolejki Ekstraklasy. Spotkanie miało miejsce na stadionie Miejskim w Mielcu o godzinie 18:30. Niestety, z perspektywy fana zespołu ŁKS Łódź, wynik tego meczu był niekorzystny. Stal Mielec zdobyła jednego gola, podczas gdy nasz zespół nie strzelił żadnej bramki.

Poprzednie mecze Stal Mielec - ŁKS Łódź

W ostatnich trzech meczach między Stalą Mielec a ŁKS-em Łódź padły różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Boisko Ks Kolorado Wola Chorzelowska we Wola Chorzelowska w dniu 28 czerwca 2022 roku. Wynik tego meczu to remis 1:1, gdzie obie drużyny zdobyły po jednym golu. Drugie spotkanie miało miejsce na stadionie Miejski Lks Lodz w Łodzi 31 sierpnia 2022 roku. Tutaj również padł remis, tym razem z wynikiem 2:2. Obie drużyny ponownie zdobyły po dwa gole. Ostatni mecz został rozegrany na stadionie Boisko Ks Kolorado Wola Chorzelowska we Wola Chorzelowska w dniu 27 czerwca 2023 roku. Tym razem to Stal Mielec zwyciężyła, pokonując ŁKS Łódź wynikiem 2:1. Podsumowując, w tych trzech ostatnich meczach między Stalą Mielec a ŁKS-em Łódź padły różne wyniki, z remisami i zwycięstwem jednej z drużyn. Stosunek bramek w rozegranych meczach Stal Mielec: 5, ŁKS Łódź: 4

Przebieg spotkania

W emocjonującym meczu Stal Mielec kontra ŁKS Łódź, który odbył się w Mielcu, gospodarze wyszli na prowadzenie już w pierwszej połowie. Bramkę dla Stali Mielec zdobył Shkurin w 27 minucie, dając swojej drużynie przewagę. Choć ŁKS Łódź starał się odrobić straty, wynik po pierwszej połowie to 1:0 dla Stali Mielec. W drugiej połowie obie drużyny dokonały kilku zmian personalnych, a emocje sięgnęły zenitu. Ostrzeżenia żółtymi kartkami otrzymali gracze z obu drużyn, a Pingot z Stali Mielec został nawet ukarany czerwoną kartką w doliczonym czasie gry. Pomimo determinacji ŁKS-u Łódź nie udało im się odwrócić losów meczu i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Stali Mielec.

Pomeczowe podsumowanie

Przed meczem Stal Mielec zajmowała 8. pozycję w tabeli, a miała na swoim koncie 8 wygranych, 5 remisów i 8 porażek. Ich suma punktów wynosiła 29. Po zwycięstwie w tym spotkaniu zdobyli dodatkowe 3 punkty, co sprawia, że obecnie mają już 32 punkty. Natomiast ŁKS Łódź przed meczem znajdował się na ostatnim, 18. miejscu w tabeli. Do tej pory wygrali tylko dwa mecze, zremisowali cztery i przegrali aż piętnaście razy. Ich suma punktów wynosiła dotychczas jedynie 10. Podsumowując, po zwycięstwie Stal Mielec zdobyła kolejne trzy punkty i aktualnie ma na swoim koncie już 32 punkty. Natomiast ŁKS Łódź nie zdobył żadnych nowych punktów i nadal posiada jedynie 10 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Stalą Mielec a ŁKS-em Łódź, kolejne spotkania obydwóch zespołów zostały ustalone. Mecz pomiędzy Radomiakiem Radom a Stalą Mielec odbędzie się 4 marca 2024 roku o godzinie 19:00 na stadionie Radomiaka w Radom. Natomiast mecz ŁKS-u Łódź z Puszczą Niepołomice zostanie rozegrany 3 marca 2024 roku o godzinie 12:30 na stadionie Miejskim ŁKS w Łodzi.