Koronawirus w łódzkim schronisku dla bezdomnych mężczyzn! Placówka ZAMKNIĘTA na czas kwarantanny

2022-01-13 12:10
covid w schronisku dla bezdomnych
Autor: Pixabay.com

Największe w Łodzi schronisko dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Szczytowej zamknięte z powodu covidu. Podopieczni odbywają tam kwarantannę. Do placówki nie są przyjmowane nowe osoby.

- W schronisku przy ul. Szczytowej są teraz tylko osoby na izolacji i kwarantannie – mówi Wielisława Rogalska, prezes Towarzystwa Pomocy Brata Alberta. – Są tam opiekunowie, kierownik, pielęgniarka. Podopieczni nie mogą wychodzić na zewnątrz. Ci, którzy wymagają leczenia, korzystają z pomocy służby zdrowia.

Pensjonariuszy wciąż przyjmuje schronisko na Nowych Sadach, warunkiem jest negatywny wynik testu. Placówka przez kilka tygodni też borykała się z zakażeniami koronawirusem. Teraz już funkcjonuje normalnie, a przebywa tam ok. 150 osób.

Towarzystwo Pomocy Brata Alberta dysponuje w Łodzi 300. miejscami noclegowymi dla bezdomnych. Jest jeszcze miejskie schronisko przy ul. Przybyszewskiego. Schronisko na Szczytowej będzie zamknięte jeszcze ok. 10 dni.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE