Burger Drwala 2022 już w sprzedaży. Cena zwala z nóg

i

Autor: pixabay/Facebook print screen

Burger Drwala 2022 już w sprzedaży. Cena zwala z nóg. Zobacz, ile kosztuje kultowy burger z McDonald's

2022-11-25 15:47

Długo wyczekiwany burger Drwala 2022 już pojawił się w restauracjach McDonald's. To jednak koniec radosnych wiadomości, ponieważ inflacja nie ominęła także amerykańskiej sieci. Tegoroczna cena Drwala dosłownie zwala z nóg.

Burger Drwala 2022 już w sprzedaży

Burger Drwala wraca do McDonald's. Na tę wiadomość czekało wielu miłośników amerykańskiej sieci. Od 23 listopada kultowy już burger z serem topionym w panierce oraz dwoma plastrami chrupiącego bekonu ponownie pojawił się w menu. Jak mawiają niektórzy, powrót Drwala do Maca to zwiastun nadchodzącej zimy. Prawdopodobnie więcej osób wyczekuje powrotu tej kanapki aniżeli opadów śniegu.

Jak co roku można się spodziewać kolejek w restauracjach McDonald's w całej Polsce. W dniu premiery czas oczekiwania na zamówienie może wzrosnąć nawet do godziny. Jednakże cena burgera Drwala 2022 może bardzo szybko ostudzić radosne emocje.  

Cena Drwala przyprawia o zawrót głowy

Cena Drwala zazwyczaj jest wyższa od cen pozostałych kanapek w Macu. Wpływa na to bogaty skład kanapki. Poza kotletem wołowym można w niej znaleźć panierowany plaster sera, dwa plasterki chrupiącego boczku, do tego sałatka oraz różne dodatki, w zależności od wersji. Wszystko zapakowane w serowo-bekonową bułkę. 

W tym roku za tę przyjemność trzeba będzie sporo zapłacić. Uwaga, podajemy ceny. 

  • Klasyczny Drwal w tym roku kosztuje 23,90 zł.
  • Za podwójnego zapłacimy 5 złotych więcej, czyli 28,90.
  • Wersja z kurczakiem kosztuje 23,90 zł, a z żurawiną 25,40 zł.

W ofercie znajdzie się jeszcze Drwal na ostro, ale będzie dostępny od 21 grudnia. 

Cena Drwala z wołowiną 2022

i

Autor: print screen z aplikacji Ceny podajemy na podstawie aplikacji Mc Donald's
Cena drwala z kurczakiem 2022

i

Autor: print screen z aplikacji Mc Donald's

Burger Drwala. Ceny w poprzednim roku

Jak widać inflacja nie ominęła restauracji Mc Donald's. Rok temu klasyczny Drwal kosztował 17,40 zł, a podwójny 20,40 zł. Za wersję z kurczakiem trzeba było zapłacić 16,90, natomiast kanapka z żurawiną kosztowała 17,90 zł.

Jak łatwo policzyć, klasyczny burger zdrożał o 6,50 zł, a podwójny o 8,50 zł. Niewiele mniej podrożał ten z żurawiną. Wzrost o 7,50. Wersja z kurczakiem zanotowała wzrost o 7 złotych.  

"Nie stać mnie na Drwala"

Co o tegorocznych cenach Drwala sądzą konsumenci? Podpytaliśmy. 

- Nie jestem w grupie najbiedniejszych Polaków, jednak przy obecnych cenach, nie będę sobie mogła pozwolić na taką sezonową kanapkę. W grudniu mam wydatki, ogrzewanie, prezenty dla dziecka. A taki obiad we dwoje to już koszt 70zł. Wolę za to kupić książki dla córki - mówi nam pani Ania.

- Wolę pizzę zjeść za tę cenę - dodał Marcin. 

Za tę kasę można fajny ramen zjeść - powiedział nam Mateusz. 

A wy co sądzicie o tegorocznych cenach? 

Serce WOŚP stanęło w Łodzi