Inflacja dotarła do sieci IKEA i wywołała "Parówkagate". Ile trzeba zapłacić za hot-doga?

2022-09-05 9:26
Inflacja dotarła do sieci IKEA i wywołała Parówkagate
Autor: pixabay/Twitter/Facebook

W ostatnich dniach media obiegła informacja o ogromnej podwyżce cen hot-dogów w restauracjach sieci IKEA. Pojawiły się także fake newsy dotyczące możliwości brania bułek z parówką na raty. Do tych doniesień postanowił odnieść się sklep meblowy, tworząc m.in. hasztag "parówkaGATE", nawiązujący do słynnej afery politycznej w Stanach Zjednoczonych.

Inflacja nie oszczędza nikogo i zatacza coraz szersze kręgi. We wrześniu dotarła do sieci IKEA i spowodowała kolejną podwyżkę cen hot-dogów. Teraz za bułkę z parówką wraz z dodatkami trzeba zapłacić 4 złote, a bez dodatków - 3 zł. Informacja o 100 proc. podwyżce nie umknęła uwadze mediów i pojawiła się na wielu portalach informacyjnych. Dlaczego akurat ta podwyżka stała się medialna? Jednym z powodów jest fakt, że pierwotna cena hot-doga, wynosząca złotówkę, utrzymywała się przez 22 lata. Drugi powód jest taki, że to kolejna 100 proc. podwyżka w ciągu trzech lat. 

Od 1997 roku, kiedy sieć IKEA pojawiła się w Polsce, bułka z parówką kosztowała złotówkę. Cena utrzymywała się do 2019 roku. Po 22 latach hot-dog został wyceniony na 2 złote. Firma tłumaczyła podwyżkę "wzrostem cen surowców". Po 3 latach IKEA znowu podniosła cenę o 100 proc. Teraz hot dog z dodatkami kosztuje 4 złote, a bez dodatków 3 zł, zaś w opcji wege - 2,50 zł

Wieść o podwyżce hot-dogów rozniosła się po sieci i wywołała lawinę fake newsów. W Internecie zaczęły się pojawiać żartobliwe wpisy o możliwości wzięcia bułki z parówką na raty.

Głos w tej sprawie zabrała sama IKEA. 

- Dementujemy ostatnie hot-newsy: żadnych hot-dogów na raty! - napisano na oficjalnym profilu na Facebooku.

Wpis został opatrzony hasztagiem "parówkaGATE", nawiązującym do słynnej afery politycznej w Stanach Zjednoczonych. 

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE