Bierhalle Beach Rugby na rynku Manufaktury

2020-08-01 16:18 GM
plażowe rugby
Autor: GM

Zamiast trawy - piasek, nie ma bramek ani młynów. Jest natomiast jajowata piłka, którą podawać można tylko do tyłu. Najlepsze zespoły klubowe z regionu łódzkiego rywalizują w turnieju Beach Rugby na rynku łódzkiej Manufaktury. Tym razem z zachowaniem epidemiologicznych środków ostrożności.

Już po raz szósty na plaży w Manufakturze rozgrywany jest jeden z największych turniejów rugby w Polsce. Zawody odbywają się w formule dwudniowej: pierwszego dnia (1.08) turniej zespołów klubowych, a drugiego amatorskich drużyn wspartych dawnymi zawodnikami Budowlanych.

W sobotę na plaży Manufaktury rywalizują z pełnym kontaktem zespoły klubowe. Pięciominutowe mecze rozgrywane są w składach pięcioosobowych – według zasad rugby plażowego.

Występują zespoły: Master Pharm Rugby Łódź I, Fabrykanci Rugby Club Pabianice, Wilki Łódzkie, Rugby Klub Zduńska Wola,  Gentlemen's Łódź Rugby Club,  Master Pharm Rugby Łódź II, Sroki Łódź Rugby League, Rugby Club Bełchatów, Wataha Rugby Club oraz MKS Pogoń Awenta Siedlce.

W tym roku turniej ma nietypowy charakter i odpowiednie wymogi sanitarne - mówi Mirosław Żórawski, organizator wydarzenia. - Boisko jest odgrodzone płotkami od widzów. Po raz pierwszy ograniczona jest liczba uczestników i nie będziemy bić rekordu popularności.

Podobnie jak w roku poprzednim, przed turniejem na plaży prowadzone były warsztaty plażowego rugby. Przez kilka tygodni pracownicy firm mieli okazję do poznania reguł gry oraz przygotowania się do rywalizacji na piasku.