IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w Łodzi i regionie

i

Autor: pixabay.com

Będzie mocno wiało. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w Łodzi i regionie

2023-03-14 15:19

W nocy z wtorku na środę (14/15 marca) w Łodzi i regionie będzie bardzo mocno wiało. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem, wiejącym z prędkością nawet do 75 km/godz. Ostrzeżenie pogodowe I stopnia obowiązuje w całym województwie łódzkim.

W nocy z wtorku na środę (14/15 marca) w Łodzi i okolicach będzie mocno wiało. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed bardzo silnym wiatrem. Synoptycy prognozują wystąpienie silnego, południowo-zachodniego (skręcającego na północno-zachodni) wiatru o średniej prędkości do 40 km/godz., a w porywach wiejącego z prędkością nawet do 75 km/godz.

W związku z silnym wiatrem w całym województwie łódzkim wydano ostrzeżenie pogodowe I stopnia. Alert będzie obowiązywał od godz. 22 we wtorek (14 marca) do godz. 2 w środę (15 marca) na terenie całego województwa. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80 proc.

Ostrzeżenie I stopnia oznacza, że można spodziewać się „niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.”

Niezwykła pasja rzeszowianki, która zamyka las w szkle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE