Próbował okraść pasażerkę i groził motorniczemu nożem

i

Autor: mat. policji Zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz 10 lat więzienia

Próbował okraść pasażerkę i groził motorniczemu nożem. Chwile grozy w łódzkim tramwaju

2023-03-14 12:55

Nawet 10 lat więzienia grozi 31-letniemu obywatelowi Gruzji, który wraz ze wspólnikiem próbował okraść młodą kobietę w tramwaju w centrum Łodzi. Zdemaskowany złodziej zaczął grozić nożem jednemu ze świadków oraz motorniczemu, wywołując panikę wśród pozostałych pasażerów. W tym czasie jego kompan uciekł z tramwaju przez okno.

Dramatyczne wydarzenie rozegrały się w czwartek (9 marca) w jednym z tramwajów w centrum Łodzi. Przed godz. 20 jeden z pasażerów tramwaju krzyknął, że widzi kieszonkowca. W tym momencie dwóch mężczyzn stojących przy młodej kobiecie wyraźnie się spłoszyło. Jak się okazało, próbowali oni ukraść z torebki młodej pasażerki portfel. Kobieta natychmiast podeszła do motorniczego i poprosiła go, aby nie otwierał drzwi, bo na miejsce wezwana została już policja.

Złodzieje nie zamierzali jednak czekać na przyjazd funkcjonariuszy. Jeden z mężczyzn próbował zmusić motorniczego, by ten otworzył drzwi. Gdy mu się to nie udało, otworzył okno, wyskoczył przez nie na ulicę, a następnie uciekł w pobliskie uliczki.

W tym czasie, drugi ze złodziei, który został w tramwaju, podszedł do pasażera, który wszczął alarm i zaczął mu grozić nożem. Wśród pozostałych pasażerów wybuchła panika – ludzie zaczęli krzyczeć, że napastnik ma scyzoryk. W pewnej chwili mężczyzna dał spokój pasażerowi i podszedł do kabiny motorniczego, kierując nóż w jego stronę. W obawie o zdrowie i życie swoje oraz pasażerów motorniczy otworzył drzwi, pozwalając napastnikowi uciec w kierunku al. Kościuszki.

- Po przyjeździe policjantów z I komisariatu łódzkiej komendy świadek wskazał drogę ucieczki napastnika. Podejrzany skrył się w jednej z pobliskich bram, jednak już po chwili znalazł się w rękach funkcjonariuszy - poinformowała mł. asp. Kamila Sowińska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Sprawcą okazał się 31-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna usłyszał zarzuty gróźb karalnych i kradzieży. Na wniosek prokuratury został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

Kradzież rozbójnicza w sklepie w Zabrzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE