Będą małe bociany!

i

Autor: Pixabay.com

Będą małe bociany! Już dwa jaja w gnieździe Ferminy i Florentina - bocianów czarnych z Łódzkiego

2021-04-21 14:40

Mają już piękne gniazdo w zacisznym miejscu oraz setki fanów w internecie. Wkrótce, będą również miały potomstwo. W gnieździe Ferminy i Florentina - dwóch bocianów czarnych, których życie obserwować można na YouTube - są już dwa jaja! Dumni rodzice oczekują na wyklucie się piskląt, zaś leśnicy twierdzą, że to jeszcze nie koniec.

Fermina i Florentino - dwa bociany czarne, które w internecie podglądają setki osób - doczekają się potomstwa! W ich gnieździe pojawiły się już dwa jaja. Leśnicy zapewniają: to nie koniec!

Pierwsze jajo, Fermina zniosła w nocy z niedzieli na poniedziałek (18-19 kwietnia).

- Wysiłki samca nad samcami, czyli oczywiście Florentino, nie poszły na marne - czytamy na Facebooku łódzkiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. - W nocy z niedzieli na poniedziałek Fermina II zniosła jajo i z dumą zaprezentowała je partnerowi Przyszli rodzice nie kryją podekscytowania – od rana można było zauważyć wzmożony ruch obojga… Widocznie wprowadzają ostatnie poprawki na gnieździe, aby przygotować swój dom do inkubacji – czyli wysiadywania jaj, które potrwa od 32 do 35 dni.

Wkrótce, w gnieździe pojawiło się kolejne jajo! Fermina zniosła je w nocy z wtorku na środę.

Bociany czarne swoje gniazdo mają w jednym z lasów województwa łódzkiego. Leśnicy nie podają jego lokalizacji, jednak internauci mogą podglądać życie tych - na co dzień skrytych ptaków. Wszystko dzięki kamerze obserwującej każdy ruch bocianów. Obraz z niej nadawany jest na YouTube.

Zobacz stream na żywo z gniazda bocianów czarnych!

Raport z anteny 21.04, godz.10