Baby boom w Orientarium ZOO Łódź. Weź udział w konkursie na imiona dla maluchów!

2022-09-22 16:39

To lato przyniosło wiele radosnych chwil łódzkiemu orientarium. Ilość jego mieszkańców wzrosła. Na świat przyszły maluchy różnych gatunków, ale trzeba jeszcze nadać im imiona. Będą mogli to zrobić miłośnicy łódzkiego ZOO.

Orientarium ZOO Łódź ma powody do zadowolenia. Od czerwca przybyło im wielu małych mieszkańców. W tym czasie na świat przyszły: wyderki orientalne, binturongi, panda mała, makak wanderu i leniwiec.

– To wielka radość dla nas wszystkich. Dzięki temu, że zwierzęta w ogrodzie zoologicznym się rozmnażają, ich gatunek ma większą szansę na przetrwanie. Na tym polega przecież misja ZOO. To również znak, że podopieczni czują się tu dobrze i bezpiecznie. W ostatnich miesiącach zanotowaliśmy pierwsze urodzenia między innymi w nowym obiekcie, czyli w orientarium. Na świat przyszły wyderki orientalne, binturongi, a kilka dni temu makak wanderu – podkreśla Michał Krause, kierownik jednej z sekcji hodowlanych.

Również poza pawilonem orientarium urodziły się dwa zwierzaczki.

– Nasza para pand małych doczekała się potomstwa. Lekarze weterynarii zbadali już malucha, wiemy, że to samiczka. Na świat przyszedł także leniwiec. Cały czas kurczowo trzyma się swojej matki, a naszą rolą jako opiekunów jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa zwierzakom, więc czekamy cierpliwie. Wszystko wskazuje jednak na to, że to samiec – dodaje Krause.

Teraz należy liczyć, że maluchy pod okiem specjalistów będą się prawidłowo rozwijać. Po narodzinach przychodzi również czas na nadanie imion. Z tym zadaniem łódzkie ZOO zwraca się do wszystkich miłośników zwierząt.

– W najbliższych dniach zachęcamy do obserwowania profilu „ZOO Łódź” na Facebooku. Będą pojawiać się konkursy na imiona dla naszych nowych podopiecznych. Chcemy, by każdy, kto ma na to ochotę, miał szansę wypowiedzieć się w tym temacie. Liczymy na kreatywność naszych odbiorców – mówi Paulina Klimas-Stasiak, kierownik działu promocji.

Wszystkie zwierzaki już można oglądać w Orientarium ZOO Łódź.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022