Co się stanie z fontannami z Pasażu Schillera? Mieszkańcy mówią o "mitycznym magazynie"

2022-09-22 16:28
Co się stanie z fontannami z Pasażu Schillera? Mieszkańcy mówią o mitycznym magazynie
Autor: Jakub Mazurkiewicz/Facebook Maria od detalu - dziedzictwo okiem Marii Nowakowskiej

Najpierw stare kuliste fontanny z Pasażu Schillera zostały źle zabezpieczone i uległy zniszczeniu, teraz pojawiają się głosy, że mają zniknąć w tajemniczym magazynie, o którym nikt nic nie wie. Co na to Urząd Miasta Łodzi?

Łódzka działaczka społeczna, Maria Nowakowska, zwróciła uwagę na problem związany z przebudową Pasażu Schillera. Według niej, stare kuliste fontanny miały zostać zabezpieczone, aby się nie zniszczyły. Jednak z udostępnionych przez nią zdjęć wynika, że tak się nie stało.

- Znowu przykład barbarzyńskiego podejścia do sztuki w przestrzeni publicznej - pisze Nowakowska.

Według planów przebudowy, w Pasażu Schillera ma się pojawić nowa posadzkowa fontanna. Co się stanie z kulami? Według Marii Nowakowskiej mają trafić do "mitycznego magazynu" o nieznanej lokalizacji, gdzie trafiły wcześniej inne rzeźby z przestrzeni miejskiej.

- Coraz bardziej jestem pewna, że go wcale nie ma, a urzędnicy śmieją się głośno wprowadzając mieszkańców w błąd. Bo co im kto zrobi? - pisze Maria Nowakowska.

O przyszłość kulistych fontann zapytaliśmy Urząd Miasta Łodzi. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi, a jedynie link do portalu informacyjnego miasta, gdzie mogliśmy przeczytać o postępie prac w pasażu, a także o tym, że pojawi się nowa fontanna.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE