atak na rosyjską rafinerię

i

Autor: Russian Emergency Ministry Press Service/Associated Press/East News

Atak ukraińskiego "drona-kamikadze" na rosyjską rafinerię! Wybuchł pożar WIDEO

2022-06-23 8:11

Czy to nowa taktyka Ukraińców? Siły ukraińskie zaatakowały minionej doby przy użyciu drona rafinerię w obwodzie rostowskim w Rosji – podał w czwartek amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW). Nagranie z ataku zamieszczone zostało w internecie. Do uderzenia wykorzystany został dron-kamikadze. Zobaczcie sami, jak wyglądała akcja.

Był to pierwszy atak na infrastrukturę w Rosji od kilku tygodni i miał najpewniej na celu zakłócenie logistyki i dostaw paliwa na użytek rosyjskich operacji na wschodzie Ukrainy – zaznaczyli eksperci ISW.

Znajdujące się na wschodzie Ukrainy wojska rosyjskie wzmocniły tymczasem obronę przeciwlotniczą, co ogranicza skuteczność ukraińskich dronów na tym obszarze. Według ISW rozbudowa obrony przeciwlotniczej stała się dla Rosjan priorytetem, ponieważ starają się chronić swoją artylerię.

Anonimowe źródła ukraińskie, cytowane przez portal Foreign Affairs, informowały, że z tego powodu w dużej mierze wstrzymano stosowanie tureckich dronów Bayraktar, które były bardzo skuteczne w początkowej fazie wojny. Pojawiły się również doniesienia, że ukraińscy urzędnicy obawiają się, iż rosyjska obrona przeciwlotnicza w Donbasie będzie w stanie strącać amerykańskie drony Gray Eagle.

Ukraińskie siły powietrzne i wojskowe drony pozostają jednak skuteczne na innych obszarach, w tym w obwodzie chersońskim na południu kraju, gdzie przeprowadziły w ostatnim tygodni kilka skutecznych uderzeń – zaznaczono w raporcie ISW.

Licytacja w łódzkim Biurze Rzeczy Znalezionych. Co można kupić?

Pracownicy MOPS zablokowali łódzkie skrzyżowanie marszałków

Kim jest największy wróg Putina?

Posłuchaj podcastu i sprawdź!

Listen to "Aleksiej Nawalny – Nemezis Putina czy kolejny car Rosji?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE