Apel o przynoszenie masek do nurkowania

2020-04-15 12:27
maski
Autor: mat. Bionanoparku

Maski do nurkowania potrzebne dla anestezjologów. Po przeróbce wykorzystywane są w trakcie operacji do ochrony przed koronawirusem.

Bionanopark przystosował dla medyków już 50 takich masek. I apeluje do mieszkańców o przysyłanie kolejnego sprzętu. Inżynierowie z Bionanoparku mogą przerobić setki takich masek, ale najpierw muszą je mieć. - Dlatego zwracamy się z apelem do osób, które mają takie maski, by przyniosły je lub przysłały do łódzkiego Bionanoparku – mówi dr Marcin Elgalal.

Jak podkreśla, podstawową zaletą masek do nurkowania jest, że szczelnie przylegają do twarzy. -Dzięki temu zapewniają lepszą ochronę niż np. przyłbice. To szczególnie ważne podczas zabiegów lub operacji, kiedy personel medyczny ma bliski kontakt z pacjentem.

Przy zakończeniu rurki do nurkowania montuje się adapter z filtrem antywirusowym oraz antybakteryjnym i maska zyskuje nowe przeznaczenie. Maska do nurkowania po modyfikacji może też zastąpić tradycyjną maskę tlenową pacjentowi podłączonemu do respiratora.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE