Pijany kierowca

i

Autor: Steve Buissinne/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Amator broni palnej i jazdy po alkoholu. Policjanci zatrzymali 72-letniego pijanego kierowcę. Miał 3 promile!

2021-11-04 11:59

Z wiekiem rozsądku powinno przybywać - tej obiegowej prawdzie kłam zadał w środę (3 listopada) 72-letni mieszkaniec gminy Gomunice, który zatrzymany został przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna "wydmuchał" niebagatelny wynik - miał w organizmie aż 3 promile! Co wyznał policjantom i jakie konsekwencje poniesie amator mocnych trunków? Czytaj w naszym artykule.

W środę, 3 listopada, kilka minut ok godz. 16.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego w Gomunicach (pow. radomszczański). Gdy pojechali na miejsce, zastali tam swojego kolegę po fachu - z Komendy Stołecznej Policji, który zatrzymał pijanego mężczyznę.

- Z jego relacji wynikało, że kierujący suzuki jechał tzw. zygzakiem, bez uzasadnienia zjeżdżał na przeciwny pas ruchu, tym samym powodował zagrożenie dla innych użytkowników drogi - czytamy w komunikacie. - Sposób jazdy tego pojazdu wskazywał, że kierowca może być pijany. Dlatego zgłaszający interwencję funkcjonariusz uniemożliwił dalszą jazdę upojonemu alkoholem 72-latkowi.

Obecni na miejscu mundurowi zbadali stan trzeźwości starszego mężczyzny. Okazało, że ma on w organizmie 3 promile alkoholu. Kierowca suzuki tłumaczył funkcjonariuszom, że był z wizytą u kolegi mieszkającego na terenie powiatu piotrkowskiego i troszkę wypili. Z rozbrajającą szczerością wyznał iż "myślał, że uda mu się dojechać do domu".

- Policjanci ustalili, że 72-latek ma w domu kilka jednostek broni - dowiadujemy się z komunikatu. - Mundurowi przekazali pojazd oraz pijanego kierowcę pod opiekę jego rodzinie. W związku z tą sytuacją funkcjonariusze rozpoczęli procedurę cofnięcia pozwolenia na broń myśliwską dla tego mężczyzny. Niebawem, 72-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE