przemoc

i

Autor: Pixabay.com

Dramat w Skierniewicach. 18-latek TERRORYZOWAŁ swoją matkę i siostrę!

2021-11-04 11:35

Sąd w Skierniewicach nałożył karę 7 dni aresztu na 18-latka, który nie zastosował się do wcześniejszego nakazu opuszczenia lokalu zamieszkiwanego przez jego matkę i 11-letnią siostrę, i nadal stosował wobec nich przemoc. Mężczyzna usłyszał też zarzuty, za które grozi mu do 5 lat więzienia.

Mieszkający w Skierniewicach 18-latek usłyszał w środę zarzuty znęcania się nad członkami swojej rodziny, za co grozi kara do 5 lat więzienia; dodatkowo prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z poszkodowanymi. Dzień wcześniej sąd nałożył na mężczyznę karę 7 dni aresztu za niestosowanie się do policyjnego zakazu zbliżania się do mieszkania swojej rodziny.

Jak wyjaśniła kom. Magdalena Studniarek z Komendy Powiatowej Policji w Skierniewicach, na początku października 47-letnia matka młodego mężczyzny zawiadomiła policję, że jej syn od kilku miesięcy znęca się nad nią oraz jej 11-letnią córką. Według zgłoszenia mężczyzna miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec swoich najbliższych.

- W tej sprawie zostały podjęte czynności w celu zweryfikowania podanych faktów. Dwa tygodnie później 18-latek został zatrzymany przez policję z powodu awantury domowej. Z uwagi na zachowania młodego agresora, skierniewiccy policjanci wykorzystali nową procedurę, obowiązującą od niespełna roku i wydali wobec niego nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu mieszkalnego oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i najbliższego otoczenia na 14 dni - podkreśliła kom. Studniarek.

Skierniewiczanin nie zastosował się do tych nakazów i 1 listopada w godzinach wieczornych wszczął awanturę w mieszkaniu swojej matki. 18-latek został ponownie zatrzymany i w trybie przyspieszonym doprowadzony do sądu za niestosowanie się do policyjnych nakazów. Sąd nałożył na sprawcę wykroczenia 7 dni aresztu.

Jednocześnie mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty znęcania się nad członkami rodziny. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE