prezent

i

Autor: pexels/Moose Photos

30 września- Dzień Chłopaka. Tych prezentów należy unikać

2022-09-30 8:39

W piątek 30 września wypada Dzień Chłopaka. Tego dnia wiele kobiet gorączkowo szuka pomysłów na prezent na ostatnią chwilę dla męża, partnera lub kolegi. Najlepsze prezenty na Dzień Chłopka to te oryginalne, dopasowane do zainteresowań i dane prosto z serca. A najgorsze? Oto nasz ranking upominków, które na pewno okażą się niewypałami.

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny. Czym się różni?

Dzień Chłopaka wypada 30 września, natomiast nie jest to to samo co Dzień Mężczyzny, który obchodzimy 10 marca, dwa dni po Dniu Kobiet. Co ciekawe, data Dnia Mężczyzny nie jest przypadkowa. W tym dniu w polskim Kościele katolickim obchodzone jest nieoficjalne wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.

Podstawową różnicą pomiędzy świętami jest fakt, że zazwyczaj Dzień Mężczyzn celebrowany jest z dorosłymi przedstawielami płci męskiej, a Dzień Chłopaka obchodzą raczej nastolatkowie. Jednak coraz częściej zdarza się, że i starsi panowie świętują swój dzień we wrześniu. 

Prezenty na Dzień Chłopaka. Tych należy unikać

Mężczyźni w swoim dniu wymagają odpowiedniego traktowania. Dobrym pomysłem jest drobny upominek, chociaż  jest też wiele kobiet, które preferują zakup większych prezentów. Pomimo, że zazwyczaj znamy swoją drugą połówkę na tyle, że wiemy co kupić, czasami można przesadzić. 

Których prezentów lepiej unikać?

  • Skarpetki, czyli jeden z najbardziej oklepanych prezentów dla mężczyzn. Otrzymują je na wszystkie możliwe święta, najczęściej od babć czy cioć. I chociaż obecnie mamy ogromny wybór wzorów, według chłopaków ten upominek jest już zbyt oklepany.
  • Kosmetyki. W ten sposób mężczyźni, szczególnie ci, z którymi jeszcze nie jesteśmy na tyle blisko, mogą pomyśleć, że kobiety sugerują im większe dbanie o higienę. Szczególnie jak kupimy mu mydło czy szampon przeciwłupieżowy...
  • Tabletki na odchudzanie. Nawet jeśli nasz wybranek ma "piwny brzuszek", jest to zdecydowanie nie na miejscu.
  • Kwiaty. I nie tylko o bukiety chodzi, ale również o kwiaty doniczkowe. Wiele osób dostając taki upominek po prostu nie wie co ma z nimi zrobić.

Oczywiście należy też pamiętać, że jeśli chcemy zabrać swojego mężczyznę np. na kolację, warto zadbać o odpowiedni nastrój. Złym pomysłem jest zabieranie ze sobą dodatkowej osoby do towarzystwa, nawet najlepszej przyjaciółki, lub, co najgorsze, swojej mamy. Rzadko który mężczyzna chciałby spędzić ten wyjątkowy dzień ze swoją teściową. 

Akademiki w Łodzi. Jakie są ceny? Czy zostały jeszcze miejsca? Sprawdzamy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE