Ulica Święciechowska

i

Autor: TS

Remonty ulic

Żeby wybudować wiadukt musielibyśmy burzyć domy. Prezydent Borowiak odpowiada posłowi Rusieckiemu w sprawie przejazdu kolejowego na ulicy Święciechowskiej

2023-03-22 12:00

Grzegorz Rusiecki sugerował, że jest wola na budowę bezkolizyjnego przejazdu kolejowego ze strony PKP. Poseł koalicji Obywatelskiej wysłał oficjalne zapytanie do prezydenta Borowiaka, czy ten brał pod uwagę takie rozwiązanie przy planowaniu remontu ulicy Święciechowskiej.

PKP jest zainteresowane budową bezkolizyjnego przejazdu na ulicy Święciechowskiej

Poseł Grzegorz Rusiecki otrzymał informację od PKP, że wiadukt lub przejście podziemne w ciągu ulicy Święciechowskiej może być zrealizowane.

Jeżeli warunki techniczne pozwolą, uważamy, że takie bezkolizyjne przejście, przy tak dobrej woli ze strony spółek kolejowych powinno być przynajmniej rozważane, jeśli nie zrealizowane - mówił Grzegorz Rusiecki.

Borowiak - "Budowa wiaduktu lub tunelu wiązałaby się z wyburzeniem prywatnych domów"

Grzegorz Rusiecki wysłał w sprawie budowy wiaduktu lub przejścia podziemnego w ciągu ulicy Święciechowskiej zapytanie do prezydenta Leszna, Łukasza Borowiaka. 

Każde z tych rozwiązań, z uwagi zapewnienia m.in. podstawowych parametrów, spadków, skrajni dla obiektu inżynierskiego, wymagałoby wyburzeń prywatnych budynków w linii prostej, mierzącej od ok. 50 m do ok 100 . Kolejnym problemem byłoby połączenie z ul. Jana Kilińskiego i zapewnienie dojazdu do znajdujących się przy ul. Święciechowskiej przedsiębiorstw i firm. powodowałby to konieczność dokonania dużego zakresu wykupów i wyburzeń oraz zmiany całego układu komunikacyjnego w tym istniejącego zagospodarowania przylegających prywatnych terenów - pisze w odpowiedzi prezydent, Łukasz Borowiak.  

Robot kroczący Wimuś
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE