futsal

Wyjazd na duży plus

2023-01-24 13:31

Rozegrali w tym sezonie już dwa mecze z mistrzem Polski i wyszli z nich obronną ręką. Futsaliści z Leszna wywalczyli właśnie bardzo cenny remis na parkiecie Piasta Gliwice.

W rewanżowym spotkaniu obu drużyn na parkiecie w Gliwicach za faworyta uchodzili Gliwiczanie, którzy w przerwie świątecznej dodatkowo dokonali wzmocnień. Z drugiej strony zespół z Leszna miał dobre wyjazdowe statystyki. Spotkanie stało na dobrym poziomie, a żadna z drużyn nie potrafiła zdominować drugiej. Początek delikatnie dla Piasta, ale to goście z Leszna jako pierwsi stworzyli dwie, jednak niewykorzystane sytuacje. W 11 minucie soczystym strzałem z 10 metrów popisał się w odpowiedzi Vinicius i Piast objął prowadzenie. W żadnym wypadku nie podłamało to gości, którzy już dwie minuty później doprowadzili do remisu po dwójkowej akcji Douglas-Yvaaldo Gomes. Na koniec I połowy Firańczyk wyprowadził leszczynian na prowadzenie 2:1.

Piast zaatakował bardziej zdecydowanie po przerwie, ale okazje bramkowe i to znacznie lepsze mieli goście z Wielkopolski. W 28 minucie Piast wyrównał jednak stan meczu po świetnym uderzeniu Fina – Lintulli. Po kolejnych trzech minutach było już 3:2 dla Piasta, kiedy kontrę na bramkę zamienił Cadini. Gdy w 36 minucie po rozegraniu rzutu rożnego trafił jeszcze Mrowiec nie upilnowany przez Soleckiego zrobiło się 4:2 i w tym momencie sytuacja goście zrobiła się bardzo trudna. Jednak już 40 sekund później Solecki się zrehabilitował dogrywając piłkę do Kąkola, który trafił na 4:3. Po chwili Piast zarobił szóste przewinienie, a bramkę z przedłużonego rzutu karnego strzelił Świtoń, dając ostatecznie remis w meczu 4:4. Ogromne brawa dla drużyny za wiarę i walkę do końca. Ten punkt dał zespołowi ponowny powrót na 4 miejsce w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy.