Wygrana po karnych szczypiornistów Real Astromal Leszno

2022-11-07 9:14
Wygrana po karnych szczypiornistów Real Astromal Leszno
Autor: AB

Dwa duże, a nie trzy punkty wywalczyli w kolejnym spotkaniu o mistrzostwo I ligi szczypiorniści Real Astromal Leszno. Dlaczego tak się stało?

Leszczynianie podejmowali w hali Trzynastka – ŚKPR Świdnica. Rywal z ligowego sąsiedztwa, więc spodziewaliśmy się wyrównanej gry. Tak też było, choć tak w pierwszej, jak i II połowie gospodarze odskakiwali na cztery bramki. Rywal, który grał szybko z kontry zawsze odpowiadał i doprowadzał do remisu. W końcówce też wykorzystał stratę leszczynian i w ostatniej chwili doprowadził do równowagi, co skutkowało rzutami karnymi. Tu świetnie spisał się bramkarz miejscowych Jakub Skorupiński, broniąc dwa pierwsze karne. Koledzy trafiali i Real Astromal wygra ten konkurs 3:1, inkasując w myśl regulaminu dwa duże punkty.

Dzisiaj ogólnie bramkarze troszkę słabiej od samego początku, szczególnie z pozycji skrzydłowych. Wiedzieliśmy, że zespół ze Świdnicy nie ma warunków fizycznych i nie będą narzucać stylu. Dziś byliśmy gotowi na te skrzydła, ale dzisiaj w bramce to nie wychodziło. Na szczęście Kuba odpalił w końcówce i dzięki niemu mamy te dwa punkty - mówił Maciej Wierucki, trener Real Astromal Leszno.

W zespole gospodarzy najbardziej wyróżnili się: Mateusz Płaczek i Michał Frieske, zdobywając odpowiednio 11 i 9 bramek.

Po 3 punkty sięgnęła Tęcza Folplast Kościan, wygrywając na wyjeździe z najsłabszym zespołem rozgrywek – SPR Gorzyce Wielkie 28:21.

Kupuję strój sportowy w dyskoncie i sieciówce [ZA MNIEJ NIŻ 100 ZŁ] | ESKA XD - Fit vlog #61
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE