budzik, zegarek, sen

i

Autor: Pixaby Zmiana czasu 2023. Kiedy przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy?

Zmiana czasu 2024

W tym roku zmiana czas z zimowego na letni wypadnie w nietypowym terminie! Kiedy przestawimy zegarki?

Zmiana czasu zimowego na letni zbliża się wielkimi krokami. Co prawda będziemy krócej spać, ale dni będą już naprawdę długie. Kiedy w 2024 roku przestawimy zegarki? W tym roku termin jest szczególny.

Wiosnę czuć w powietrzu już coraz bardziej. Z dnia na dzień odczuwamy już coraz więcej zwiastunów tej szczególnej pory roku. Przyroda budzi się do życia, a przy przygotowujemy się na zmianę czasu. Kiedy przestawimy zegarki w 2024 roku?

Zmiana czasu z zimowego na letni w 2024 roku

Zawsze czas zimowy na letni zmieniamy w ostatnią niedzielę marca. Jak wygląda zmiana czasu z zimowego na letni? Wskazówki popchniemy zatem do przodu o godzinę. W tym roku będzie to wyjątkowo istotny dla nas moment. Jak doskonale wiemy, jest to terminy świąt Wielkanocnych. 

W tym roku czas przestawiamy w Wielkanoc

Noc z 30 na 31 marca to w 2024 roku noc z Wielkiej Soboty na Wielkanocną Niedzielę. Są zalety tej sytuacji, z jednej strony trzeba będzie wstać do kościoła, a później zasiąść do wspólnego śniadania. Mimo wszystko następnego dnia będziemy mieć wolny poniedziałek.

Dodajmy też, że według normy, wskazówki zegara przesuniemy dokładnie z godziny 2 w nocy na godzinę 3. Wiosną wschód słońca jest już ok. 6:00 rano, a zachód występuje tuż przed godziną 18:00. Dlatego przestawiając zegary, automatycznie wydłużamy nasz dzień. Jest to bardzo ważne dla zachowania wewnętrznej równowagi i oszczędzania energii.

Sprawdź, jak dawniej obchodzono Wielkanoc w Polsce.

Dlaczego przestawiamy zegarki na czas zimowy i letni letni?
Źródło: W tym roku zmiana czas z zimowego na letni wypadnie w nietypowym terminie! Kiedy przestawimy zegarki?