W oczekiwaniu na piłkarskie derby

2021-10-22 9:47
W oczekiwaniu na piłkarskie derby
Autor: AB

Aż dwa spotkania derbowe przyniesie nam 10 kolejka spotkań w piłkarskiej V lidze. Najciekawiej zapowiada się pojedynek w Lesznie, gdzie zagra dwóch spadkowiczów.

Na boisku stadionu lekkoatletycznego dojdzie do meczu pomiędzy wiceliderem z Leszna, a mającą podobne aspiracje, powrotu do IV ligi – Krobianką Krobia. Jak na razie lepiej w lidze spisuje się zespół z Leszna, który na koncie ma 24 punkty, na które złożyło się 8 zwycięstw i 1 porażka. Krobianka jest trzecia, ale ma 5 punktów mniej. Do tej pory wygrała 6 spotkań, 1 zremisowała, ale doznała też dwóch porażek. Co ciekawe zespół z Krobi prowadzi Wojciech Bzdęga, który jeszcze w poprzednich rozgrywkach był piłkarzem zespołu z Leszna. O Polonii wie na pewno dużo, co może mu pomóc w wywiezieniu punktów z Leszna. Poloniści ostatnio otrząsnęli się po porażce z Ostrovią, wygrywając w Gostyniu z Kanią, ale i Krobianka spisała się dobrze, pokonując 3:0 zespół z Kobylej Góry. W sobotę szykuje się ciekawy mecz i zacięte derby. Kto je wygra? Tego nie wiemy. Jeśli mielibyśmy wskazać faworyta to wskazalibyśmy Polonię, ale tylko ze względu na własne boisko. Początek tego starcia o 15.00.

Pozostałe nasze trzy drużyny zagrają w niedzielę. Do drugiego meczu derbowego dojdzie w Rawiczu, gdzie Rawia Walbet podejmie PKS Racot. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli i póki co są na pograniczu spokojnej i spadkowej strefy. Rawia ma 9 punktów, a PKS Racot – 7, daje to odpowiednio 12 i 13 miejsce w tabeli. Niedzielne derby w Rawiczu rozpoczną się o 15.00. Niezwykle trudne zadanie czeka z kolei Kanię Gostyń, która o 11.00 w niedzielę rozpocznie mecz w Skarszewie. Zespół Victorii to lider rozgrywek, kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa. Póki co nie stracił choćby punktu, a na jego koncie jest komplet 27 oczek. Do tego to najbardziej ofensywnie grająca drużyna rozgrywek. Jak do tej pory w 9 meczach zdobyła już 37 bramek. Defensywę Kani, ale i bramkarza czeka niezwykle trudny test.

WSZYSTKO o Rolnik szuka żony 8 | ESKA XD - Hotplota #34
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE