szczypiorniak

Tylko i aż punkt Real Astromal Leszno

2023-02-06 10:13

Bardzo wyrównane spotkanie obejrzeli fani szczypiorniaka w leszczyńskiej Trzynastce. Real Astromal Leszno wywalczył punkt w starciu z AZS Uniwersytet Zielonogórski, przegrywając dopiero po rzutach karnych.

Tak jak się spodziewaliśmy mecz był niezwykle zacięty. W I połowie najczęściej na tablicy wyników mieliśmy remis. Po 30 minutach gościom udało się wyjść jednak na najskromniuejsze prowadzenie. Po tej części spotkania mieliśmy 13:12. Po zmianie stron drużyna z Winnego Grodu, grając nawet w osłabieniu potrafiła odskoczyć na 4 bramki. Gospodarze zniwelowali straty. Doprowadzili do remisu, a potem minimalnego prowadzenia. W samej końcówce to rywal doprowadził do wyrównania po 24 i o tym kto poza punktem za remis otrzyma ten dodatkowy decydowały rzuty karne. Tu dokładniejsi byli rywale, którzy wygrali 3:1. Ten drugi dodatkowy punkt za zwycięski remis pojechał więc do Zielonej Góry.

Bramki w tym meczu dla gospodarzy zdobywali: Jaśkowski 6, Płaczek, Łuczak i Napierkowski po 5, po jednej dorzucili: Pawłowski, Frieske oraz Kaniewski.