Tu na razie jest... Trwa modernizacja dwóch parków miejskich w Lesznie

2020-02-06 13:39
Tu na razie jest... Trwa modernizacja dwóch parków miejskich w Lesznie
Autor: hak

W parkach Hermana i Jonstona praca wre. Wymieniana jest ziemia i wytyczane są na nowo ścieżki piesze. Wkrótce zaczną się też nowe nasadzenia. Efekty powinny być widoczne jeszcze przed majowym weekendem.

Prace modernizacyjne w parkach rozpoczęły się jesienią ub.roku. Teren został ogrodzony siatką, a drzewa w nich rosnące poddane fachowej ocenie. Zdecydowana większość z nich jest zdrowa, ale niektóre trzeba było wyciąć. 

- Nasadzimy dużo nowej zieleni - mówi Lucyna Gbiorczyk, z Biura Prasowego UM w Lesznie. - Będą nowe alejki. Utwardzone, ale nie betonowe. W Parku Jonstona pojawi się - chyba pierwsza w Lesznie - łąka kwietna. Zamontowane zostaną tu też tablice edukacyjne.

W obu parkach będą nowe ławki, kosze na śmieci i oświetlenie.

- Mamy nadzieję, że będzie to fajne miejsce wypoczynku - mówi Lucyna Gbiorczyk. - Zdajemy sobie sprawę, że takich miejsc przyjaznych rodzinom i ludziom w różnym wieku, trochę w mieście brakuje. I bardzo się cieszymy, że te parki dostaną nowe życie.

Parki mają być gotowe przed weekendem majowym. Na ich modernizację miasto dostało dofinansowanie z Unii Europejskiej, w ramach projektu "Zielone Leszno".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE