​Spragnieni lotniczych emocji? W czerwcu Antidotum Airshow Leszno [AUDIO]

2021-04-30 16:41 hak
W czerwcu Antidotum Airshow Leszno
Autor: hak, Radio Eska Jedna z atrakcji ubiegłorocznego Antidotum Airshow Leszno

Jednymi z atrakcji będą głośny myśliwiec F-16 z Krzesin i potężny transportowiec Herkules z Powidza.

Antidotum Airshow Leszno odbędzie się w dniach 18-19 czerwca na leszczyńskim lotnisku.

Chyba będziemy jedynym miejscem, może i nawet na świecie, które dwa razy w te lata pandemiczne zorganizuje pokazy lotnicze - mówi Michał Graczyk prezes Lotnisko Leszno.

Pierwsza godzina Antidotum Airshow Leszno
POSŁUCHAJ atrakcje Antidotum Airshow Leszno zdradza Michał Graczyk prezes Lotnisko Leszno

I to jakie pokazy! Program, do czego przyzwyczaili nas organizatorzy, zapowiada się bogato.

Wczorajsza informacja - Inspektora Sił powietrznych potwierdził nam F-16 i Herkulesa. Naprawdę duże, fajne maszyny; oba dni pokazów. Już wiem, że "F" poleci w wieczorny bloku pokazów. Także naprawdę atrakcja pierwszej klasy - zachwala M. Graczyk. 

Niewątpliwą atrakcją będzie też SuperPuma.

Śmigłowiec 11-tonowy SuperPuma sił powietrznych szwajcarskich. Szwajcarzy zaplanowali tylko dwa pokazy poza ich krajem, więc naprawdę duże wyróżnienie dla Leszna. My pisaliśmy do nich 5 lat pod rząd i w tym roku się po prostu udało. Myślę też, że ta poprzednia edycja nam dużo pomogła, bo ona została zauważono mocno - mówi Michał Graczyk.

Pojawią się też dwa odrzutowce Limy.

W zeszłym roku był jeden. W tym roku to będzie jeden z jego pierwszych lotów po kapitalnym remoncie. Naprawdę unikalna atrakcja - dwa Limy w powietrzu - dodaje prezes Lotniska Leszno.

I to na pewno nie koniec atrakcji.

Tańsze bilety w przedsprzedaży tylko do dziś (30.04.). Szczegóły na https://antidotum.lotniskoleszno.pl/ oraz fb lotniskoleszno.

*

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!