Speedrowerzyści z Leszna zakończyli sezon. Plan na ten sezon został zrealizowany

Autor: hak, Radio Eska

Speedrowerzyści z Leszna zakończyli sezon. Plan na ten sezon zrealizowany [FOTO/VIDEO]

2022-10-03 12:55

W sobotę (1.10.) w Lesznie rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików i Kadetów. Leszczynianie zdobyli tylko jeden medal. To było ostatnie w tym sezonie ściganie na torze przy ul. 17 Stycznia.

Brązowy krążek w kategorii Kadetów wywalczył Rafał Potoczny z LKS Szawer Leszno. W tej kategorii najlepszy był Paweł Szkudlarczyk (Aquapark Szarża Wrocław), przed Arkadiuszem Graczykiem (Aseko Orzeł Gniezno).

W kategorii Młodzików 1. miejsce zdobył Arkadiusz Pilarski (Autojazda Mustang Żołędowo), 2. miesjce - Krzysztof Wilk (Lwy AVIA) i 3. miejsce Adrian Olkowski (TSŻ Toruń).

Ostatnie w sezonie zawody speedrowerowe na torze w Lesznie

Ten sezon był dla nas bardzo owocny. Nasze Żaczki zdobyły, po raz kolejny zresztą, Drużynowy Puchar Polski. Co było dla nas, nie ukrywamy zaskoczeniem, ponieważ wielu zawodników odeszło już do wyższych kategorii. W zeszłym tygodniu w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski - nasi Kadeci zdobyli złoty medal, a Młodzicy srebrny, a brązowym mogą się pochwalić nasi najstarsi zawodnicy - wymienia Joanna Urbanowska, prezes LKS Szawer.

Plan na ten rok był jeden i został zrealizowany.

Udało nam się wejść do CS Superligi. To był nasz plan nr 1 na ten sezon i widzę, że chłopacy są mega zadowoleni, mają radość w oczach, widać, że już czekają na nowy sezon - mówi J. Urbanowska.

Teraz jednak kilka miesięcy przerwy w ściganiu i treningi pod dachem.