Fałszywy policjant chciał oszukać księdza. Z mieszkanką Wąsosza mu się udało [AUDIO]

2023-01-20 10:43
Fałszywy policjant chciał oszukać księdza. Z mieszkanką Wąsosza mu się udało [AUDIO]
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Fałszywy policjant chciał oszukać księdza. Z mieszkanką Wąsosza mu się udało [AUDIO]

Mieszkanka Wąsosza (woj. dolnośląskie) straciła dużą sumę pieniędzy. Mundurowi z Komendy Powiatowej Powiatowej Policji z Rawicza ku przestrodze opublikowali nagranie prawdziwej rozmowy telefonicznej między księdzem, a fałszywym policjantem, który wyłudzał pieniądze. Duchowny był wyczulony na tego typu kontakt i nie dał się oszukać. Cała rozmowa skończyła się ostrymi słowami.

Takie oszustwa zdarzają się bardzo często. To właśnie za mundurowego podał się oszust, który we wtorek (17 stycznia) zadzwonił do 68-letniej kobiety na numer firmy w Rawiczu, w której pracuje. Powiedział, że prowadzona jest ważna akcja, w celu zatrzymania oszustów bankowych. Groził, że jeżeli kobieta nie będzie współpracowała, akcja może się nie udać, a ona zostanie obciążona konsekwencjami finansowymi i prawnymi.

- Kobieta działając pod silną presją wykonywała wszystko, co kazał jej rzekomy policjant. Wypłaciła oszczędności ze swojego konta i wpłaciła na wskazane przez oszusta. Tym sposobem kobieta straciła niemal 50 tysięcy złotych. Kiedy zrozumiała, że prawdopodobnie została oszukana i fakt ten zgłosiła na policję, pieniądze z konta wskazanego przez oszusta już zostały wypłacone - mówi Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Policja z Rawicza ku przestrodze opublikowała nagranie rozmowy księdza Wojciecha z oszustem, której fragment możecie posłuchać poniżej.

POSŁUCHAJ fragmentu prawdziwej rozmowy oszusta z księdzem

Ksiądz wyczulony był na tego typu kontakt telefoniczny więc oszust na zakończenie rozmowy poinstruował go, że ma sobie palec "wsadzić w du**".

Policja przy okazji przypomina, że prawdziwy policjant nigdy pod żadnym pozorem nie będzie chciał od nas żadnych pieniędzy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE