Mieszkanka Leszna wpadła w sidła oszustów, a oszuści... w ręce policji

2023-01-17 12:05
Mieszkanka Leszna wpadła w sidła oszustów, a oszuści w ręce policji
Autor: KMP Leszno Przy odbiorze przesyłek na sprawców czekała "niespodzianka"

Leszczyńscy policjanci pojechali za nimi aż do Katowic. Oszustami okazali się dwaj młodzi mieszkańcy Śląska.

Tydzień temu (10.01.) kobieta wystawiła na jednym z portali aukcyjnych używane klocki dziecięce.

Jak działają oszuści internetowi?

Rzekomo zainteresowany zakupem klient podesłał kobiecie link do fałszywej bankowości elektronicznej. Za jego pośrednictwem miała odebrać pieniądze za sprzedaną zabawkę. Klikając w link i dodając nowe urządzenie w trakcie logowania do banku nieświadomie umożliwiła oszustom dostęp do swojego konta. Niebawem kobieta zorientowała się, że zniknęło z niego blisko 20 tys. złotych.

Policja wkracza do akcji

Leszczyńscy policjanci ustalili, że sprawcy po uzyskaniu dostępu do konta kobiety dokonali z jej pieniędzy kilku zakupów "elektroniki" w sklepach internetowych. Paczki miały być odebrane w Katowicach.

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065
Mieszkanka Leszna wpadła w sidła oszustów, a oszuści w ręce policji
Autor: KMP Leszno Zakupy oszustów ze Śląska

Miejsce odbioru przesyłek miało nastąpić następnego dnia w jednym z punktów odbioru przesyłek kurierskich na terenie Katowic. Policjanci z Leszna pojechali do stolicy Śląska, gdzie podczas odbierania zamówionych przesyłek zatrzymali dwóch mieszkańców tego województwa w wieku 19 i 24 lat. W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych, policjanci znaleźli nowy sprzęt elektroniczny typu telefony, laptopy oraz smartwatche, warte prawie 200 tysięcy złotych. Dodatkowo w domu 19-latka znajdowały się narkotyki - mówi Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Obaj mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 8 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE