Przywieźli worek medali

Autor: Fb SKK Polonia 1912 Leszno

Kręgle

2023-04-18 7:34

Kolejny sukces młodych kręglarzy z Leszna. Z Mistrzostw Polski do lat 18-tu w Tomaszowie Mazowieckim przywieźli aż 10 medali.

Zawodnicy SKK Polonii 1912 Leszno zdobyli na zawodach w Tomaszowie aż 10 medali: 4 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy.

Jeden zawodnik - cztery złota!

Absolutnym zwycięzcą zawodów jest Piotr Kraczewski, który wystartował w czterech konkurencjach i w każdej z nich zdobył złoto. Te najcenniejsze medale wywalczył w rozgrywkach drużynowych z Antonim Nowackim, Krzysztofem Kraczewskim i Rafałem Ratajczakiem, w konkurencji par z Antonim Nowackim oraz w kategorii sprintów juniorów młodszych i w juniorach młodszych.Wicemistrzostwo Polski leszczynianie Przemek Majer i Maciej Stachowiak wywalczyli w rozgrywkach drużynowych z wypożyczonymi ze Startu Gostyń Dominikiem Dutkiewiczem oraz Mateuszem Ptakiem. W konkurencji par srebro zdobyły Katarzyna Nowakowska i Maja Mielcarek. Srebrne krążki indywidualnie zdobyli Maja Mielcarek (w kategorii sprintów młodszych), Katarzyna Nowakowska (w kategorii juniorek młodszych) oraz Antoni Nowacki (w kategorii juniorów młodszych). Brąz w kategorii tandemów mieszanych przywieźli Katarzyna Nowakowska i Krzysztof Kraczewski.

Powitanie najlepszych

Zwycięzców powitano w niedzielę wieczorem (16.04.) przy leszczyńskiej kręgielni m.in. piosenką Tiny Turner "The Best".