koszykówka

Powalczyły, ale przegrały

2023-03-06 12:01

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno rozegrały rewanżowe spotkanie II fazy rozgrywek II ligi z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Niestety znów przegrały, choć do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

Wydawało się, że także to spotkanie zakończy się pewną wygraną Ostrowianek, które od początku budowały swoją przewagę. Do przerwy było to 7 punktów, a po 30 mionutach, czyli przed ostatnią kwartą już 12. Nasze panie, które musiały sobie radzić bez Justyny Hołtyn rzuciły się w pogoń i odrobiły całe straty. W efekcie w regulaminowym czasie był remis 60:60 i o wszystkim miała zadecydować dogrywka. Tu naszym paniom zabrakło najwyraźniej sił, bo w tych dodatkowych 5 minutach gry zdobyły tylko 3 punkty, a rywalki – 9, co zakończyło się osytatecznym zwycięstwem Ostrovii 69:63.

Liderką zespołu z Leszna była Wiktoria Raczyńska, która zdobyła aż 33 punkty, trafiając 5 razy za trzy punkty.