Policja rozbiła gang złodziei drogich samochodów i kamperów [AUDIO/VIDEO]

2020-09-15 12:39 hak, Radio Eska
Policja rozbiła gang złodziei drogich samochodów i kamperów
Autor: leszno.policja.gov.pl

Złodzieje ukradli co najmniej 100 pojazdów. Aresztowano dziewięciu podejrzanych. Na trop sprawy wpadli w 2017 roku policjanci kryminalni z Leszna.

Ze względu na rozmiar śledztwa, włączyła się w nie także komenda wojewódzka i prokuratura krajowa w Poznaniu. Kilka dni temu, na terenie kilku województw zatrzymano 11 osób.

W jednym czasie, stu trzydziestu policjantów tworzących trzydzieści cztery zespoły, wkroczyło do wytypowanych mieszkań i obiektów. Podczas przeszukań zabezpieczyli dwadzieścia osiem samochodów, motocykl, skuter wodny , gotówkę i sprzęt służący do kradzieży pojazdów - mówi Monika Żymełka, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Członkowie gangu pochodzili z województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wśród nich byli multirecydywiści, karani i notowani przez sąd i policję. Na czele grupy stali dwaj mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego. Pozostali zajmowali się kradzieżami samochodów i ich transportem do paserów. Współpracował z nimi także fałszerz, który przygotowywał tabliczki znamionowe pomocne do legalizacji pojazdów na terenie Polski

Podejrzani ukradli co najmniej 100 aut, w tym kilkanaście bardzo drogich kamperów. Wartość niektórych z nich wynosiła ponad 250 tys. zł. Kampery były legalizowane i trafiły na rynek Polski. Samochody były głównie kradzione na terenie Niemiec, Austrii, Czech - dodaje M. Żymełka.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowania nią, kradzieży samochodów i paserstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Monika Żymełka, rzecznik prasowy KMP w Lesznie o rozbitym gangu złodziei samochodowych
Policja rozbiła gang złodziei drogich samochodów i kamperów
Nietypowy klient w krakowskiej Castoramie