Pierwszy dzień Jarmarku św. Mikołaja w Lesznie

i

Autor: hak, Radio Eska Nietuzinkowe wyroby oferują mieszkańcy Leszna i regionu

Pierwszy dzień Jarmarku św. Mikołaja w Lesznie [FOTO/VIDEO]

2021-12-03 20:49

Świąteczna impreza potrwa do niedzieli. Na Rynku, w ogródkach wiedeńskich można nabyć wyroby lokalne do spożycia, dekoracji, czy na prezent.

Jarmark Świętego Mikołaja w Lesznie

Jarmark rozpoczął się w samo południe, ale najwięcej atrakcji czekało na odwiedzających tuż po zmroku. Po godz. 16:00 zaświeciły się lampki na ogromnej choince przy Ratuszu i świąteczne iluminacje na uliczkach wkoło Rynku. I choć ziąb dawał się we znaki, świątecznymi kolędami i hitami rozgrzewał zespół Wakacyjni. Słuchając muzyki można było też oglądać prace najmłodszych mieszkańców miasta, wyświetlane na elewacji Ratusza. W świątecznie ozdobionych ogródkach wiedeńskich można było nabyć m.in. mieszanki herbat, świece zapachowe, drewniane zabawki, obrazy, biżuterię, czy stroiki świąteczne. Wszystko to własnoręczne wyroby lokalnych wytwórców. Możną będzie je nabyć także jutro i w niedzielę.

W sobotę od godz. 12:00 dla najmłodszych czekać będą m.in. konkursy plastyczne i muzyczne. O 15:00 na Rynku wystąpi Aleksandra Zabłocka z zespołem.

Jarmarku Świętego Mikołaja przygotowało Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE