futsal

Pierwsza porażka GI Malepszy Arth Soft Leszno

2023-11-13 11:04

Kiedyś ta seria musiała się skończyć. Po 9 meczach bez porażki GI Malepszy Arth Soft Leszno zeszło z parkietu pokonane. Nasza drużyna przegrała a aktualnym wicemistrzem Polski – Rekordem Bielsko-Biała 4:1.

Pomimo porażki nie można powiedzieć, że mecz był jednostronny. Do 14 minuty goście utrzymywali bezbramkowy remis. Wtedy dopiero trafił Rakic, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Matheus Ferreira. Potem Rekord trafił jeszcze na 3:0, a goście dopiero wtedy odpowiedzieli bramką Tangarife. Szybko odpowiedział Marek. Wynik 4:1 utrzymał się do końcowej syreny i zespołowi z Wielkopolski przyszło przełknąć gorycz pierwszej porażki.

Ja i tak jestem zadowolony ze swojego zespołu, bo my tu przyjechaliśmy na wojnę i podjęliśmy rękawice. Nie chcieliśmy jak inne drużyny stanąć nisko w obronie i czekać tylko na kontry. Chcieliśmy dyktować własne warunki gry. Mieliśmy swój pomysł na grę, ale natrafiliśmy na mur w bramce i niestety nie złapaliśmy kontaktu. Szkoda tej bramki na 2:0 do przerwy, bo pierwsze 15 minut graliśmy bardzo dobrze, graliśmy jak równy z równym, mieliśmy swoje sytuacje i mieliśmy okazję nawet wyjść na prowadzanie. Niestety potem kolejne bramki i troszeczkę zeszło z nas ciśnienie - mówił Tomasz Trznadel, trener GI Malepszy Arth Soft Leszno

Pomimo porażki leszczynianie nie tracą kontaktu z czołówką. Zespół zajmuje 4 miejsce. Do lidera tracił 7 punktów, ale już do wicelidera z Gliwic tylko cztery oczka. Kolejny mecz już w środę o 18.15 w Trapezie, gdzie zawita Legia Warszawa.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Średnio zdobywa się w nim zaledwie 5/10! Przebijesz to?

Najludniejszym krajem w Europie jest Rosja. Które zajmuje drugie miejsce?