Pedofil na basenie? W Gostyniu mężczyzna wciągnął chłopca do toalety i się przed nim obnażył

2022-12-05 12:55
Pedofil na basenie? W Gostyniu mężczyzna wciągnął chłopca do toalety i się przed nim obnażył
Autor: pxhere.com zdj. ilustracyjne

31-letni mężczyzna został natychmiast zatrzymany i aresztowany. Nie przyznaje się do winy.

Do zdarzenia doszło 30 listopada, w trakcie lekcji wychowania fizycznego dla dzieci. W pewnym momencie jeden z chłopców źle się poczuł i poszedł po ręcznik do przebieralni. 8-latek wrócił stamtąd przestraszony, po czym rozpłakał się przed opiekunką grupy i opowiedział, co się stało. Przebywający na obiekcie mężczyzna wciągnął go do toalety po czym dopuścił się wobec chłopca innych czynności seksualnych. 8-latkowi udało się wyrwać i uciec. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany przez ratowników.

Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci, którzy natychmiast zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Jest to mieszkaniec naszego powiatu. 31-latek został umieszczony w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Gostyniu, gdzie usłyszał zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniego poniżej 15 roku życia - mówi Monika Curyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

31-latkowi grozi 12 lat więzienia. Nie przyznaje się do winy.

Organy procesowe powzięły uzasadnioną wątpliwość co do jego poczytalności. Z przyszłych czynności, które będą zrealizowane najistotniejsze to przesłuchanie małoletniego pokrzywdzonego  z udziałem psychologa w reżimie sądowym w "niebieskim pokoju" oraz czynność weryfikująca poczytalność sprawcy. Kwestia poczytalności będzie zbadana przez biegłych w trakcie jednorazowego badania psychiatryczno-psychologiczno-seksuologicznego - mówi Jacek Masztalerz, prokurator rejonowy w Gostyniu.

31-latek został aresztowany na 3 miesiące.

W przeszłości przeciwko mężczyźnie miało być prowadzone podobne postępowanie o charakterze pedofilskim. Prokuratura jest w trakcie ustalania jego szczegółów.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE