Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa tym razem tylko trzecia w Akademickich Mistrzostwach Polski

2021-01-27 13:59
PWSZ z Leszna trzeci Akademickich Mistrzostwach Polski
Autor: TS

"Tylko trzecia" by przyzwyczailiśmy się, że leszczyński PWSZ jest najlepszą w rankingu tego typu uczelnią w Polsce.

 W rankingu Akademickich Mistrzostw Polski bierze się pod uwagę rywalizację studentów w kilkudziesięciu dyscyplinach. Każda ma swoją punktację. Po podliczeniu punktów poznajemy corocznego zwycięzcę. Zazwyczaj był to leszczyński PWSZ. W tym roku jest też medal, ale brązowy.

Trzecie miejsce jest bardzo dobrym miejscem, ale smak zwycięstwa zakosztowaliśmy już nie raz, bo dziesięciokrotne, pod rząd zwycięstwo, obliguje nas do tego, żeby w przyszłym roku powalczyć znów złoto. Obiecuję.

Mówił rektor PWSZ w Lesznie, Janusz Poła. Dzisiaj władze uczelni odebrały medale i wyróżnienia za 3 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski. 

PWSZ z Leszna trzeci Akademickich Mistrzostwach Polski
Autor: TS PWSZ z Leszna trzeci Akademickich Mistrzostwach Polski

Przy okazji rektor PWSZ w Lesznie podziękował studentom, zawodnikom AZS i zachęcił ich by aktywnie trenowali i w tym roku.

Aktywność fizyczna jest bardzo dobrym sposobem na osiągnięcie dużej odporności, a w obecnym czasie jest to bardzo ważne.

PWSZ z Leszna trzeci Akademickich Mistrzostwach Polski
Autor: TS

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

5 najbardziej wzruszających piosenek świata! Poruszą nawet mężczyzn
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE