O ligowe punkty na parkietach w Lesznie i Kościanie

2022-09-23 13:17
Piłka ręczna
Autor: AB

Swoje mecze zagrają piłkarze ręczni Real Astromal Leszno, jak i Tęcza Folplast Kościan.

Start rozgrywek I ligi piłki ręcznej mężczyzn nastąpił przed niespełna tygodniem. Obie nasze drużyny grały wówczas na wyjazdach i obie poniosły porażki. Teraz zarówno Real Astromal Leszno, jak i Tęcza Folplast Kościan zagrają przed swoją widownią. W leszczyńskiej Trzynastce o 18.00 Real Astromal podejmie Olimp Grodków. Zespół, który jest w zasięgu możliwości podopiecznych trenera Macieja Wieruckiego. Przyjezdni po I kolejce są w lepszych nastrojach, bo zdołali pokonać na własnym parkiecie Trójkę Nowa Sól 32:30. Wygrana z tym rywalem leszczynian we własnej hali wydaje się być obowiązkiem. Druga porażka z rzędu już na progu sezonu oznaczać będzie kłopoty.

Godzinę później, o 19.00 na popularnym Rataju w Kościanie odbędą się derby Wielkopolski, w których miejscowa Tęcza Folplast podejmie Grunwald Poznań. Na inaugurację przegrały obie drużyny, z tym, że Grunwald przegrał na swoim parkiecie, ulegając spadkowiczowi z Ligi Centralnej – Siódemce Miedzi Legnica. W Kościanie czekają na miłą niespodziankę, a taką byłoby zwycięstwo. Tę drużynę na to stać, aczkolwiek goście mają sporo atutów i do Kościana też przyjadą po pełną pulę. Zapowiadają się twarde, nieustępliwe derby.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE