Nie ​żyje 13-letnia rowerzystka z Leszna potrącona przez samochód

2021-07-23 10:51
Nie ​żyje 13-letnia rowerzystka, potrącona przez samochód
Autor: KMP Leszno

Do wypadku doszło tydzień temu na Nowym Świecie pod Lesznem. Dziewczynka zmarła wczoraj (22.07.) w szpitalu w Poznaniu.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 16 lipca po godz. 19:00 na przejeździe pieszo-rowerowym na Nowym Świecie. Dziewczynka przejeżdżała przez jezdnię w kierunku placu zabaw. W pewnym momencie uderzyła w nią skoda octavia. Samochodem kierował 30-letni mieszkaniec gm. Lipno. Poruszał się prawdopodobnie z dużą prędkością, bo rower odrzuciło do lasu. Po poszkodowaną lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał ją do szpitala w Poznaniu.

Potwierdzam, że zgon dziecka nastąpił w dniu wczorajszym. Czekamy na sekcję zwłok, która odbędzie się w poniedziałek. Czekamy również na wyniki badań krwi pobranych na zawartość substancji psychoaktywnych od sprawcy wypadku, od podejrzanego. W zależności od wyników tych badań i przede wszystkim wyników sekcji zwłok, zostanie podjęta w przyszłym tygodniu decyzja o zmianie zarzutu - spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym - mówi Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Sprawcy grozi za to do 8 lat więzienia.

Do potrącenia 13-latki doszło niemal w tym samym miejscu, gdzie w marcu br. po zderzeniu dwóch samochodów zginał 11-miesięczny chłopczyk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE